Güneş enerjisine Energy Star belgesi

Ezinç enerji ürünleri için Energy Star belgesi almaya hak kazandı.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Ezinç Dış Ticaret Şefi Kutay Ülke, yapılan çalışmalar sonucu güneş enerjisi sistemleri konusunda Energy Star belgesi aldıklarını bildirdi.

Ezinç Dış Ticaret Şefi Kutay Ülke, AA muhabirine yaptığı açıklamada Energy Star sisteminin, insanlara verimli ürünler sayesinde enerjiye ödedikleri bedelden tasarruf etmeyi ve aynı zamanda da çevreyi korumayı hedefleyen bir program olduğunu, ısıtma sistem ekipmanları, güneş enerjili su ısıtma sistemleri, ev elektroniği, bilgisayarlar, monitörler, beyaz eşya, ısı yalıtımı malzemeleri ve aydınlatma ekipmanları üretiminde bu sistemin kullanıldığını ifade etti.

Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da insanların evlerinin inşa aşamasında, beyaz eşya ve elektronik eşya seçimlerinde, ısıtma sistemlerini belirlerken ve su ısıtma sisteminin seçiminde, Energy Star logosu olan ürünleri tercih ettiğini kaydeden Kutay Ülke, Türkiye’de güneş enerjisi siteminde bu belgeyi alan ilk kuruluşun kendileri olduğunu belirterek şunları söyledi:

Merkezi Amerika’da olan Energy Star programına başvurup, ürünlerimizi test ettirdik. Yapılan çalışmalar sonucu güneş enerjisi sistemleri konusunda bize Energy Star belgesi verildi. Şimdi ürünlerimiz üzerinde bu belgenin logosunu kullanıyoruz. Bu belge enerji üretiminde firmamızın güvenilir, çevreci ve verimli olduğunu ifade ediyor.

https://www.hurriyet.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.