• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 21, 2018 ÇARŞAMBA
 

Güneş enerjisine “Energy Star” belgesi

16 Ara
2009
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (12 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,33)
Loading...

Ezinç - Güneş Enerjisi

Ezinç Dış Ticaret Şefi Kutay Ülke, AA muhabirine yaptığı açıklamada ‘€œEnergy Star’€ sisteminin, insanlara verimli ürünler sayesinde enerjiye ödedikleri bedelden tasarruf etmeyi ve aynı zamanda da çevreyi korumayı hedefleyen bir program olduğunu, ısıtma sistem ekipmanları, güneş enerjili su ısıtma sistemleri, ev elektroniği, bilgisayarlar, monitörler, beyaz eşya, ısı yalıtımı malzemeleri ve aydınlatma ekipmanları üretiminde bu sistemin kullanıldığını ifade etti.
Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da insanların evlerinin inşa aşamasında, beyaz eşya ve elektronik eşya seçimlerinde, ısıtma sistemlerini belirlerken ve su ısıtma sisteminin seçiminde, Energy Star logosu olan ürünleri tercih ettiğini kaydeden Kutay Ülke, Türkiye’de güneş enerjisi siteminde bu belgeyi alan ilk kuruluşun kendileri olduğunu belirterek şunları söyledi:

‘€œMerkezi Amerika’da olan Energy Star programına başvurup, ürünlerimizi test ettirdik. Yapılan çalışmalar sonucu güneş enerjisi sistemleri konusunda bize Energy Star belgesi verildi. Şimdi ürünlerimiz üzerinde bu belgenin logosunu kullanıyoruz. Bu belge enerji üretiminde firmamızın güvenilir, çevreci ve verimli olduğunu ifade ediyor.’€

Kaynak: Hürriyet Haber

http://kolayurl.com/2n7

Güneş enerjisine “Energy Star” belgesi için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X