• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 18, 2018 PAZAR
 

Türk malı Arama Motoru yolda

14 Ara
2009
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (22 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,64)
Loading...

turkey-logo

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun kısa bir süre önce duyurduğu yerli arama motoru projesinin ayrıntıları belli olmaya başladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer’in verdiği bilgilere göre Türkiye içinden yapılan aramalarda sorgular yurtdışındaki sunucularda gerçekleştirilip alınan sonuçlar tekrar Türkiye’ye gönderiliyor. Bu sistemin oluşturduğu güvenlik açıklarının önüne geçmek için arama sorgularının da Türkiye içindeki bir sunucuda yapılması gerekli. Ayrıca Türkiye’nin hassas olduğu bazı konularda yapılan aramalarda çıkan sonuçlar da yeni sistemle kontrol altına alınmış olacak.

Türk arama motorunun Türk cumhuriyetleri ve İslam ülkelerinde de popüler olacağı düşünülüyor. Hedef, milyonlarca kullanıcısı olan büyük bir mobil ağ kurmak.

Projenin içeriğinde bir de e-posta servisi bulunuyor. Yabancı e-posta servislerinin hesap içeriklerine erişebilmesinin ve belirli kelimelerle aramalar yaparak önemli bilgilere ulaşabilmesinin önüne geçmek için planlanan bu yeniliğin adı da “Anaposta” olarak duyuruldu. Proje kapsamında her Türk vatandaşına 10 GB kotası olan bir e-posta adresi verilecek.

Kaynak: cnetturkiye

http://kolayurl.com/2mw

Türk malı Arama Motoru yolda için yorumlar

Avatar

raşit bozkuş

Aralık 27, 2009, 21:12

işe yarasın yaramasın performans olsun olmasın önemli değil tek istekleri rahat sansür uygulamak milleti kontrol altında tutmak yazıda geçen arap ülkeleri gibi

Yorumu Oylayın: +1 9 -1 14

Avatar

Arama Motoru Optimizasyonu

Şubat 20, 2011, 17:02

Bu mantıkla Arama Motoru falan yapılacağını sanmıyorum.Tutabileceğini de hiç sanmıyorum.

Yorumu Oylayın: +1 8 -1 13

Avatar

mustafa

Aralık 1, 2015, 10:12

bir an önce yerlı türk malı arama motorunu yapalım
yüzde 99 tutar aptalların yanlıs yorumlarına aldanmayın türk malı olmalı ALLAH KOLAYLIK VERSIN AMİN

Yorumu Oylayın: +1 9 -1 8

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X