GÜNSEL, OSTİM Teknik Üniversitesi öğrencilerine staj imkanı sunacak.

GÜNSEL ve Ankara OSTİM’de kurulu OSTİM Teknik Üniversitesi arasında staj ve işe alım imkanı sunan iş birliği protokolü imzalandı.

Günsel B9 London EV Show

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL ve Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerinden Ankara OSTİM’de kurulu OSTİM Teknik Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek’in imzaları ile yürürlüğe giren protokolle GÜNSEL’in kapıları, OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine açılmış oldu.

İmzalanan protokol kapsamında; başta Hibrit ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi bölümü olmak üzere; Bilgisayar Programcılığı, Bilişim Güvenliği ve Teknolojisi, Elektrik, Elektronik Teknolojisi, E-Ticaret ve Pazarlama, Lojistik, Makine, Mekatronik gibi pek çok bölümde eğitim alan OSTİM Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencileri GÜNSEL’de staj ve işe alım olanağına sahip olacak.

Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde geliştirilen Akdeniz’in elektrikli otomobili GÜNSEL, hali hazırda, içerisinde doğduğu Yakın Doğu Üniversitesi’nin mühendislik ve meslek yüksekokullarından mezun olan öğrencilere staj ve işe alım garantisi de veriyor.

Prof. Dr. Murat Yülek: “Öğrencilerimiz, GÜNSEL’de geleceğin teknolojilerini deneyimleme şansına sahip olacak.”

Sanayi üniversitesi vizyonu ile hareket ettiklerini vurgulayan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, “Öğrencilerimiz, başta savunma sanayi olmak üzere pek çok kurumda staj olanaklarına sahip. Bazıları çalışma hayatına da staj yaptıkları şirketlerde başlıyor. İmzaladığımız bu anlamlı protokol ile öğrencilerimizin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL’de staj ve işe alım olanağına sahip olmasından büyük mutluluk duyuyoruz” ifadesini kullandı.

Elektrikli otomobil üretiminin geleceği şekillendirecek çok önemli bir alan olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Yülek, “Hibrit ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Bilişim Güvenliği ve Teknolojisi, Elektrik, Elektronik Teknolojisi, E-Ticaret ve Pazarlama, Lojistik, Makine ve Mekatronik bölümlerde eğitim alan öğrencilerimiz GÜNSEL’de geleceğin teknolojilerini deneyimleme şansına sahip olacak” dedi.

https://www.gunsel.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.