HAVELSAN, Denizaltı Komuta Kontrol Sistemi teslimatı yaptı

HAVELSAN Reis Sınıfı Denizaltılar için geliştrilen bir adet Komuta Kontrol Sistemi'nin teslimatını yaptı.

Havelsan Denizaltı Komuta Kontrol Sistemi

Savunma Sanayisi Başkanı İsmail Demir, HAVELSAN ‘ın Reis Sınıfı Denizaltılar için geliştrilen bir adet Komuta Kontrol Sistemi ‘nin teslimatını yaptığını duyurdu.

HAVELSAN tarafından REİS sınıfı denizaltılar için özel olarak geliştirilen Denizaltı Komuta Kotrol Sistemi denizaltının beyni olarak kabul ediliyor. Teslimatı gerçekleştirilen Denizaltı Komuta Kontrol Sistemi REİS sınıfı denizaltıların 5. si olan SEYDİALİREİS Denizaltısına entegre edilecek.

HAVELSAN SEDA, Sonar Entegre Denizaltı Komuta Kontrol Sistemi

Tüm hava, kara ve deniz platformlarında da olduğu gibi su altı platformları da akustik ve akustik olmayan sensörlerden gelen verilerin işlendiği, görüntülendiği, karar destek işlevlerinin yerine getirildiği ve silahların ateşlenebildiği bir komuta kontrol sistemine ihtiyaç duymaktadır.

HAVELSAN su altı platformlarının ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdiği; sensör entegrasyonu, karar destek fonksiyonları, durum sergileme, taktik seyir, torpido/silah entegrasyonu, iz/hedef yönetimi, akustik sınıflandırma ve kimliklendirme, hedef-silah angajmanı, ateşleme sekansı fonksiyonlarını içeren HAVELSAN Sonar Entegre Denizaltı Komuta Kontrol Sistemi (SEDA)  su altı dünyasında çözüm üreten bir konumdadır.

https://havelsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.