Pakistan, ATAK anlaşmasından çekildiği haberlerini yalanladı

Pakistan askeri yetkilileri ATAK T-129 anlaşması üzerinden yapılan spekülatif haberlerin temelsiz olduğunu bildirdi.

TUSAŞ ATAK T129

Pakistan askeri yetkilileri Türkiye Pakistan arasında yapılan ATAK T-129 anlaşması üzerinden yapılan spekülatif haberlerin temelsiz olduğunu söyledi.

TRT World’te yer alan habere göre, Pakistan Ordusu’nun medya kanadı olan Servisler Arası Halkla İlişkiler (ISPR), Pakistan’ın Türkiye’den T-129 ATAK helikopterleri satın alma anlaşmasının iptaline ilişkin spekülasyonların temelsiz olduğunu açıkladı.

ISPR Genel Müdürü Tümgeneral Babar Iftikhar, Pakistan’ın savunma tedarik ihtiyaçlarını açıklarken, Pakistan silahlı kuvvetlerinin tehdit ve operasyonel gereksinimlerin farkında kalırken sürekli olarak kapasitelerini artırdığını ve teknolojisini geliştirdiğini söyledi.

ISPR, Cuma günü yaptığı açıklamada, “Pakistan’ın Türkiye ile T-129 ATAK helikopterlerinin alınmasına ilişkin anlaşmasıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken, ISPR Genel Müdürü tarafından yapılan açıklama bazı dijital medya platformlarında yanlış anlaşıldı” dedi. “Pakistan’ın Türkiye’den askeri helikopter alımını hiçbir zaman reddetmediği açıklığa kavuşturulmuştur. Bu konudaki tüm spekülasyonlar asılsızdır” denildi.

https://www.trtworld.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.