Havelsan, ileti ile güvenli iletişim sunuyor

Havelsan, dünyanın beyaz kutu kriptografisi kullanılan ilk ve tek güvenli iletişim platformu ileti 'yi kullanıma sundu.

Havelsan tarafından geliştirilen ve dünyanın beyaz kutu kriptografisi kullanılan ilk ve tek güvenli iletişim platformu ileti, kamuda kullanıma sunuldu.

Güvenli İletişim Platformu Havelsan ileti Nedir?

Güvenli iletişimi sağlamak amacıyla HAVELSAN tarafından geliştirilen ve kullanıma sunulacağı andan itibaren kurumlarımızın iletişim  ihtiyaçlarını güvenilir bir şekilde karşılaması beklenen ileti, beyaz kutu kriptografisinin uygulandığı ilk anlık mesajlaşma ürünüdür.

ileti ürünü ile kurumların personeli kendi aralarında mesajlaşabilmekte, güvenli sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirebilmekte, medya ve dosya paylaşabilmekte ve kurumsal gruplar aracılığı ile toplu görüşmeler yapabilmektedir.

HAVELSAN mühendislerinin, üniversite iş birliktelikleri ile özgün kriptografi algoritmaları üreterek geliştirdiği ileti, mevcut mobil iletişim platformlarında yer almayan güvenlik teknolojilerine sahiptir.

ileti; tüm bu güvenlik özellikleri dikkate alındığında, günümüzde bireylerin yakın çevreleri ile iletişime geçmek için kullandığı bazı uluslararası anlık iletişim ve mesajlaşma uygulamaları ile karşılaştırılmamalıdır.

Uçtan uca iletişim güvenliğini sağlamakla birlikte, bilgi güvenliğinde yabancı servislerden bağımsız çalışabilme, kurumların kendi sunucularına kurulum yapabilme, sunucularda hassas verilerin saklanmaması gibi özellikler ile ileti ürününde ekstra önlemler alınmıştır.

Uygulama mağazalarını (Google PlayStore, Apple Store vb.) kullanmadan uygulama güncelleme, merkezi yönetim paneli aracılığı ile kullanıcı ve grup yönetimi, uygulama yayınlama özellikleri ile kurumlara kendi süreçlerini yönetme fırsatı verilmiştir.

ileti, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayımlanan Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberinde yer alan kurumlar arası ve kurum içi iletişimin yerli ürünlerle yapılmasına ilişkin kriterlere uygun olarak geliştirilmiştir.

https://www.havelsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.