Havelsan ve THY Teknik işbirliği ile ilk yerli üretim: Wireless IFE – SKYFE

HAVELSAN ve Türk Hava Yolları'nın 2 yıldır üzerinde çalıştığı ve ortaklaşa geliştirdiği Wireless IFE - SKYFE 'nin geliştirmesi tamamlandı.

yuzde100yerli.com kapak resmi

HAVELSAN ve Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin 2 yıldır Stratejik İşbirliği Anlaşması kapsamında üzerinde çalıştığı ve ortaklaşa geliştirdiği Wireless IFE – SKYFE ‘nin geliştirmesi tamamlandı.

Türkiye’de geliştirilen ilk yerli Kabin İçi Eğlence Sistemi olan ve yolcuların kişisel elektronik cihazlarına (tabletler, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar) IOS, Android ve web uygulamaları üzerinden kablosuz ağ bağlantısı (Wi-Fi) aracılığıyla hizmet verecek olan sistem, Kablosuz Kabin İçi Eğlence Sistemi (Wireless IFE – SKYFE)’nin ilk prototipinin kurulum, entegrasyon ve uçak içi yer testleri tamamlandı.

30 Haziran 2014 tarihinde Sertifikasyon (Supplemental Type Certificate (STC)) başvurusu yapılan sistemin 2015 Ocak ayı içerisinde sertifikasyon onayının alınması bekleniyor. İlk prototip ürünün sertifikasyon onayının alınması akabinde başta Türk Hava Yolları (THY) olmak üzere yerli ve yabancı tüm hava yolları için seri üretime geçilecek.

http://www.havelsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.