• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 22, 2018 PERŞEMBE
 

Havuzlu Çıkarma Gemisinde ASELSAN – HAVELSAN sistemleri kullanılacak

1 Ağu
2015
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

sedef-havuzlu-cikarma-gemisi-lpd

ASELSAN – HAVELSAN İş Ortaklığı ile SEDEF Tersanesi arasında, Havuzlu Çıkarma Gemisinde (LPD) bulunacak savaş-elektronik sistemleri konusunda bir sözleşme imzalandı.

SEDEF Tersanesi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için bir adet Havuzlu Çıkarma Gemisi inşa edecek. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, LPD Projesiyle, Ege, Akdeniz ve Karadeniz’de asgari bir tabur büyüklüğündeki bir kuvveti ana üs desteği gerekmeksizin, kendi lojistik desteği ile kriz bölgesine intikal ettirebilecek bir gemiye sahip olacak.

Projede ASELSAN tarafından Havuzlu Çıkarma Gemisi, Mekanize Çıkarma Araçları, Araç / Personel Çıkarma Araçları üzerinde yer alacak Muhabere ve Uydu Sistemleri, IFF sistemi, 12.7 mm STAMP ile 25 mm STOP Silah Sistemleri, Akustik ve Sonar Sistemleri, Radar Sistemleri, Elektronik Harp Sistemleri, Kızılötesi Arama ve Takip Sistemi, Lazer ikaz Sistemi, Elektro-Optik Dayrektör ve Seyir Sistemleri için tasarım, geliştirme, üretim, tedarik, platforma entegrasyon, test-tecrübe ve entegre lojistik destek faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Projede HAVELSAN, Havuzlu Çıkarma Gemisinin, ana görev fonksiyonları ile çok tehditli ortamda savaşma yeteneğini sağlayan Ağ Destekli Savaş Yönetim Sistemi (ADVENT), Gemi Veri Dağıtım Sistemi, CCTV sistemi, Mesaj İşletim Sistemi, Link-11/16/22 taktik muhabere sistemleri ve gemi üzerinde konuşlanabilecek olan milli Amfibi Görev Kuvveti Harekat Merkezi ile Çıkarma Kuvveti Harekat Merkezine ait Komuta Kontrol ve Bilgi Sistemlerinin (KKBS) tasarım, geliştirme, üretim/tedarik, test-tecrübe ve entegre lojistik faaliyetlerini sağlayacak.

http://www.aselsan.com.tr/

Havuzlu Çıkarma Gemisinde ASELSAN – HAVELSAN sistemleri kullanılacak için yorumlar

Avatar

Vitrin temizlik

Ağustos 3, 2015, 23:08

“Ana görev fonksiyonları ile çok tehditli ortamda savaşma yeteneğini sağlayan Ağ Destekli Savaş Yönetim Sistemi” gurur duyulacak bir cümle umarım daha iyilerini başarırız

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 6 -1 0

Avatar

salim

Kasım 27, 2015, 02:11

Savunma yarışında ürün yeterliliğinde çok gerideyiz
Ama yarışın içindeyiz, inşaallâh ilermeye devam ederiz.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

Teknik Servis Kocaeli

Mart 2, 2016, 09:03

Savunma sanayi olarak Türkiye son yıllarda geliştirdiği teknoloji ile çok ilerleme gerçekleştirdi. Bu yeterlimi kesinlikle hayır. Daha fazla desteklenmeli dışarıdan savunma araçları almanın önüne geçmeliyiz.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X