Hisar-A+ hava savunma sistemi seri üretime hazır

Türkiye'nin ilk millli hava savunma sistemi Hisar-A+ seri üretim için hazır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ilk millli hava savunma sistemi Hisar-A+ ‘ın seri üretim için hazır olduğu müjdesini verdi.

Ankara Niğde otoyolunun açılışında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm engellemelere rağmen Türkiye’nin milli askeri projelerini her zamankinden daha fazla desteklemeye devam edileceğinin bilgisini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında Hisar-A+ üzerinde kullanılan kritik bir parçaya uygulanan ambargo nedeniyle Hisar-A+ ‘nın 1-2 ay geciktiğini fakat bu parçanın milli imkanlar iler üretilerek Türkiye’nin ilk milli hava savunma sistemi Hisar-A+ ‘nın seri üretim için artık hazır olduğu müjdesini paylaştı.

Hisar-A+ Hava Savunma Sisteminin Özellikleri Neler?

HİSAR-A+ sistemi HİSAR-A sisteminin gelişen hava tehditleri karşısında menzil ve yetenek yönünden yetersiz görülmesiyle bu sistemin güncellenmiş versiyonudur.

HİSAR; askerî üs, liman, tesis ve birliklerin hava tehditlerinden korunması amacı ile sabit ve döner kanatlı uçaklara, seyir füzelerine, havadan karaya atılan füzelere ve insansız hava araçlarına (İHA) karşı kullanılan hava savunma füzeleridir. HİSAR-A ve HİSAR-O, aile bütünlüğü içinde modüler yapıda, farklı platform entegrasyonlarına, değişen atış kontrol ve komuta kontrol altyapılarına uyumlu şekilde tasarlanmıştır.

https://www.roketsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.