İnsansız ve Otonom Kara Araçları Tasarım Yarışması

yuzde100yerli.com kapak resmi

Yakın gelecekte insansız ve otonom araçların kullanım alanlarının çok genişleyeceğinden hareketle Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) “ROBOİK” adıyla “İnsansız ve Otonom Kara Araçları Tasarım Yarışması” düzenlemektedir.

Yarışma 3 Boyutlu Model Tasarım ve Serbest Çizim olmak üzere iki kategoride düzenlenecek olup üç boyut kategorisinde birinci olacak tasarımcı 100 bin TL , serbest çizim kategorisinde birinci olarak seçilecek tasarımcı ise 30 bin TL para ödülünün sahibi olacaktır. Son katılım tarihinin 15 Kasım 2017 olacağı yarışmanın sonuçları 12 Aralık 2017’de düzenlenecek törenle açıklanacak.

‘ROBOİK’ adıyla düzenlenecek ‘İnsansız ve Otonom Kara Araçları Tasarım Yarışması’ ile ileri düzey teknolojiler kullanılarak hem iç güvenlik hem de askeri alanda operasyonel kabiliyetlerin artırılması, hata payının düşürülmesine, olası personel zayiatlarının önüne geçilmesi ya da asgari seviyeye düşürülmesine katkı sağlayacak insansız sistemlerin tasarlanması amacı güdülmektedir.

http://roboik.ssm.gov.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.