• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Ocak 21, 2018 PAZAR
 

İTÜ HEZARFEN Takımı Mikro Uydu Yarışmasında Dünya 1. si Oldu

23 Haz
2011
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (36 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,92)
Loading...

İTÜ CANSAT

Amerikan Havacılık ve Uzay Enstitüsü (AIAA) ve Amerikan Astronomi Topluluğu (AAS) tarafından ABD’nin Texas eyaletinde düzenlenen geleneksel Mikro Uydu Yarışması’nda, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Takımı HEZARFEN birinci oldu.

University of Michigan, Virginia Tech, UCSD ve IIT gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden 21 takımın yer aldığı yarışlarda İTÜ tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu. NASA, Ball Aerospace, Naval Research Laboratory, Praxis, ve Solid Works’ün sponsorluğu ile yapılan yarışmada İstanbul Teknik Üniversitesi’nin takımı HEZARFEN ilk kez hem final tasarım raporu hem de uçuş performansında en yüksek notu alarak rakiplerini geride bıraktı.

İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Kontrol ve Aviyonik Laboratuvarı HEZARFEN Takımı tarafından özgün bir şekilde tasarlanıp üretilen mikro uydu, yaklaşık 5000 ft. yüksekliğe çıkan roket üzerinden atılarak paraşütle başarılı bir şekilde yere indi. Fırlatma ve iniş sırasında yer istasyonuna GPS pozisyon, hız, basınç, sıcaklık verilerini aktaran uydu, 1500 ft. yükseklikte faydalı yük mödülü ve servis modülü kontrollü bir şekilde ayrılarak faydalı yük modülü zarar görmeden yere indirdi.

http://kolayurl.com/5cw

İTÜ HEZARFEN Takımı Mikro Uydu Yarışmasında Dünya 1. si Oldu için yorumlar

Avatar

murat

Aralık 27, 2011, 17:12

Aynen DEvammmmmmmmmm

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X