Kalp Krizini Haber Veren Tişört Tasarladılar

Annelerinin geçirdiği kalp krizi üzerine harekete geçen iki kadın kumaş ile teknolojiyi birleştirdi ve "kalp krizini haber veren tişört" tasarladılar.

white and blue graphing paper
Photo by cottonbro on Pexels.com

Annelerinin geçirdiği kalp krizi üzerine harekete geçen iki kadın kumaş ile teknolojiyi birleştirdi ve “kalp krizini haber veren tişört” tasarladılar.

Ezra ve Tuba Çetin kardeşler, tekstille uğraşan anne-babanın kızları. Kumaşlar ve eskizlerin arasında büyüdüler. İkisi de güzel sanatlar okudu. 2006’da güçlerini birleştirip ‘ezra+tuba’yı kuran iki kardeş 2012’den sonra giyilebilir teknolojiye yöneldi.

Ezra ve Tuba Çetin “Giyilebilir Teknoloji” başlıklı panel ve konferanslara davet edilen dünyanın sayılı isimleri arasında. Ezra ve Tuba Çetin kardeşler, annelerinin geçirdiği kalp krizi sonrası insan üzerinden risk verilerini toplayarak kriz ihtimallerini değerlendiren bir tişört hayata geçirmeye karar verdiler. Projelerini TÜBİTAK Martektek’teki bir hocalarına anlatan ikili bu sayede bir çok veri ve bilgiye ulaşmışlar. Mumbai Fashion Tech’e konuk olarak çağrılan ikili geliştirdikleri projelerini Mumbai’de gerçekleşecek bu etkinlikte tanıtmayı hedefliyorlar.

http://ezratuba.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.