• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 20, 2018 SALI
 

Karayollarında ucuz ve çevreci asfalt dönemi başlıyor

2 Eyl
2016
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

tubitak-asfalt

TÜBİTAK MAM tarafından geliştirilen “Ucuz ve Çevreci Asfalt Teknolojisi” karayollarında uygulanmaya başlayacak. Yeni teknoloji ile yılda yaklaşık olarak 157,5 Milyon TL tasarruf edilecek.

TÜBİTAK MAM Kimyasal Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen “Ilık Karışım Asfalt Teknolojisi”, karayollarında uygulanmak üzere firmalara üretim lisansı verilmesi aşamasına geldi. 15 Eylül 2012 tarihinde başlayan, TÜBİTAK Kamu Araştırmaları Programları (KAMAG) kapsamında desteklenen ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) müşterisi olduğu proje çalışması, TÜBİTAK MAM Kimyasal Enstitüsü’nün yönetici ve yürütücülüğü ile KGM Ar-Ge Dairesi Başkanlığı yürütücülüğünde 36 ayda tamamlandı.

TÜBİTAK MAM İş Geliştirme Yöneticisi Nuh Yılmaz, Ilık Karışım Asfalt teknolojisinin mevcut asfalt uygulamalarına göre hem ekonomik hem de çevresel açılardan artıları olduğunu ifade etti. Ilık Karışım Asfalt teknolojisinde kullanılan katkılar sayesinde, karışımın hazırlama sıcaklığının 15-35°C azaltılarak, 115-140°C arası sıcaklıklara düşürüldüğünü söyleyen Nuh Yılmaz, yaklaşık yüzde 30 civarında yakıt ve elektrik enerjisi tasarrufu sağlandığını belirtti.

http://www.tubitak.gov.tr/

Karayollarında ucuz ve çevreci asfalt dönemi başlıyor için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X