Mete Gazoz, Okçulukta Tarihi Bir Başarıya İmza Attı

Mete Gazoz’un Okçuluk Açık Hava Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiği eşsiz zaferle Türk okçuluk tarihinde yeni bir sayfa açtı.

Mete Gazoz - Avrupa Şampiyonu
worldarchery.sport

Essen, Almanya – Türk okçuluk tarihi, Mete Gazoz’un Okçuluk Açık Hava Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiği eşsiz zaferle yeni bir sayfa açtı.

Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu olan Gazoz, finalde Sloven rakibi Den Habjan Malavasic’i setlerde 6-0 gibi ezici bir üstünlükle mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Bu zaferle Gazoz, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonluklarını bir arada elde eden ilk okçu olarak tarihe geçti. Essen’deki mücadelede sergilediği olağanüstü performansla tüm dikkatleri üzerine çeken milli sporcumuz, okçulukta Türkiye’nin gururu oldu.

Gazoz’un bu başarısı, sadece Türkiye için değil, tüm okçuluk camiası için de önemli bir kilometre taşı niteliğinde. Kendisini tebrik ediyor, gelecek yarışmalarda başarılarının devamını diliyoruz.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.