Meteksan Savunma, askeri GPS çözümlerinde dışa bağımlılığı ortadan kaldırdı

Meteksan Savunma, Küresel Konumlandırma Sistemleri’nin (GPS) alıcı ve antenlerinde yurt dışı bağımlılığını ortadan kaldırdı.

Meteksan Savunma, askeri platformlarda bulunan Küresel Konumlandırma Sistemleri’nin (GPS) alıcı ve antenlerinde yurt dışı bağımlılığını ortadan kaldırdı.

Türkiye’de son döneme kadar, geliştirilen milli projelerde sadece dünya genelinde yaygın olarak bilinen, yabancı kökenli KKS (GPS) çözümleri kullanıyordu. Son zamanlarda yaşanan doğrudan veya örtülü gerçekleşen ambargolarla birlikte milli askeri projeler için kritik öneme sahip olan alt sistemlerin milli imkanlarla geliştirilmesi önemli bir ihtiyaç haline geldi.

Bu kapsamda kendi çalışmalarını başlatan Meteksan Savunma milli askeri projeler için kritik öneme sahip olan ve daha önceden yurt dışı bağımlılığı bulunan KKS (GPS) çözümlerine alternatif, milli KKS (GPS) çözümünü geliştirdi.

https://www.meteksan.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.