Meteksan Yara Savunma Eğitim Simülatörü (DCSIM)

METEKSAN tarafından geliştirilen Yara Savunma Eğitim Simülatörü, Yıldızlar Su Üstü Eğitim Komutanlığı’nda faaliyet gösteriyor.

METEKSAN Savunma tarafından geliştirilen Yara Savunma Eğitim Simülatörü, Kocaeli’de bulunan Yıldızlar Su Üstü Eğitim Komutanlığı’nda faaliyet gösteriyor.

Denizde çalışma şartlarının zorlu olduğu bir gerçektir. Karşılaşılabilecek tüm risklerin ortadan kaldırılması mümkün olmamakla birlikte geminin hasar alması veya gemi içindeki devrelerde delik/patlak oluşması sonrası oluşacak yüksek basınçlı suyun neden olabileceği trajedi ancak iyi eğitilmiş personel tarafından önlenebilir. İcra edilecek bu faaliyetler Yara Savunma’nın konusudur. Meteksan, konu ihtiyaca uygun olarak ileri teknoloji ürünü yeteneklere sahip Yara Savunma Eğitim Simülatörü (DCSIM)’nü geliştirmiştir.

Yara Savunma Eğitim Simülatörü ile sağlanan gerçekçi eğitim yöntemleri ve ortamı, tamirci parti personelinin gerçek hasarlarda daha etkin ve etkili müdahale edebilmeleri için en üst düzeyde hazır olmalarını sağlar. Meteksan Yara Savunma Eğitim Simülatörü (DCSIM), gemi personeline yara savunmaya hazır olma açısından uluslararası standartlara ve denizcilik standartlarına uygun eğitimler geliştirme ve uygulama ortamı sunar. DCSIM’in özgün özellikleri, sağlanacak eğitimin etkinliğini, verimini ve sistemin idame imkanını arttıracak şekilde tasarlanmıştır.

http://www.meteksan.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.