Milli SİHA’larda kullanılacak CATS kameraları seri üretime geçiyor

Milli görüntüleme ve hedefleme sistemleri seri üretime hazır.

ASELSAN CATS

Savunma Sanayisi Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile milli SİHA sistemlerinde kullanılacak yerli CATS kameraların seri üretime hazır olduğu bilgisini paylaştı.

Türk savunma sanayisi tüm ambargo ve engelleme girişimlerine rağmen kritik sistemleri millileştirerek yoluna emin adımlarla devam ediyor. Kanada tarafından askeri ürünlere karşı alınan ambargo kararından sonra milli SİHA’larda kullanılan CATS kameralarının yerli sürümlerinin seri üretime geçirilmesine karar verildi. Aselsan tarafından çeşitli yeteneklerde geliştirilen CATS kameraları ile farklı taşıma kapasitesine sahip milli SİHA’lar ve savaş helikopterlerde gece ve gündüz görüntüleme ve hedefleme görevlerini icra edebilecekler.

CATS (Common Aperture Targeting System) nedir?

CATS, İnsansız Hava Araçları (İHA), helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı hava platformları için geliştirilmiş olan, yüksek performanslı bir elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemidir.

https://www.aselsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.