• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Ocak 18, 2018 PERŞEMBE
 

Netaş, Engel Arkası Algılama Sistemi

29 Tem
2012
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (29 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,97)
Loading...

Radar

‘€œUltra Geniş Bant Radar Teknolojisi’€ temelli Engel Arkası Algılama Sistemi, kamu güvenliği operasyonlarında ve özel güvenlik uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlandı.

Engel Arkası Algılama Sistemi, duvar arkasındaki nesneleri detaylarıyla görüntülemek, nesnenin canlı mı cansız mı olduğunu, metal, tahta, cam gibi hangi malzemeden yapıldığını anlamak, boyutlarını çıkartmak ve yerlerini cm hassasiyetinde belirlemek gibi olanaklar sağlıyor.

Ultra Geniş Bant Radar Teknolojisi’nin getirdiği bir diğer avantaj ise kullanılan sinyallerin tespit edilememesi, bozulamaması, dolayısıyla sağladığı yüksek gizlilik ve güvenilirlik… Sistemin ileri teknolojik yetenekleri arasında, saniyede 48 milyon adet, çok kısa süreli (200 picosaniye) darbe göndererek hedef tarama, saniyede alınan 40 milyar örneği işleyebilen özel tasarım işlemci donanımı, ileri işaret ve görüntü işleme algoritmaları bulunuyor. Rehine kurtarma ve özel amaçlı operasyonlarda kullanılabilen Engel Arkası Algılama Sistemi, değişik araç veya sistemlerle bütünleştirilerek silah, teçhizat ve mühimmat tespitinde, kar ya da enkaz altında arama kurtarma faaliyetlerinde de kullanılabiliyor. İTÜ ile Boğaziçi Üniversitesi’nden danışmanlık alınan proje çalışmaları sırasında elde edilen ilerlemeler, ulusal ve uluslararası konferanslarda Netaş tarafından bilim dünyasıyla paylaşıldı.

http://www.netas.com.tr

Netaş, Engel Arkası Algılama Sistemi için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X