NETAŞ ION, IoT ağları için tüm cihaz ve veri yönetim servisleri

yuzde100yerli.com kapak resmi

netas-ion

Netaş, geniş nesnelerin interneti (IoT) ağları için tüm cihaz ve veri yönetim servislerini sağlamak üzere geliştirdiği ION’u duyurdu. Netaş ION, yatay, etkin, güvenli ve ölçeklenebilir olma özellikleri ile ön plana çıkıyor.

IoT cihazlarının amacı, internet aktarma protokollerini kullanarak diğer IoT cihaz ve uygulamalarına bağlanarak bilgi aktarmaktır. Cihazların sensörleri ve veri ağları arasındaki boşluğu ise sadece bir IoT platformu doldurabilir. IoT platfomu, veri ağını sensör düzeneğine bağlayarak, yüzlerce sensörden gelen veri akışını anlamlandırmak üzere, destek uygulamaları kullanarak anlayış sunuyor.

ION by Netaş, geniş IoT ağları için tüm cihaz ve veri yönetim servislerini sağlar.

Platform, IoT uygulamalarının uçtan uca veri güvenliğini emniyet altına alırken, veri trafiğindeki yoğunluk değişimlerine göre otomatik biçimde kendini ölçeklendirebilir yapıdadır.

ION by Netaş, farklı IoT cihaz ve uygulama sağlayıcılarının ortak çatı altında çalışmasına imkan sağlayarak sektörde hızlı büyüme ve inovasyonu teşvik etmek üzere yatay mimaride inşa edilmiştir. Farklı cihaz ve bağlantı tiplerini uygulama katmanından soyutlar ve sağladığı merkezi veri yönetimi ile farklı dikeyler arası yenilikçi uygulamalara olanak sağlar.

Bulut üzerine veya lokal sistemlere kurulabilen ION by Netaş, kolayca adapte olabilen ve özelleştirilebilen yapısı ile herhangi bir dikeye hizmet verebilir. Bunların yanında, IoT ağ ve servis yöneticilerine kullanımı kolay bir arayüz sunar.

http://www.netas.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.