Nurol Teknoloji, Almanya’da Seramik Devini Satın Aldı

Nurol Teknoloji, ileri teknik seramik üreticisi olan Alman şirketi IKH’nin çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu.

Material
Photo by Tim Mossholder on Pexels.com

Türk savunma sanayii firması Nurol Teknoloji, ileri teknik seramik üreticisi olan Alman şirketi IKH’nin çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu.

Bu satın alma, Nurol Teknoloji’nin balistik seramikler alanındaki liderliğini güçlendirmesinin yanı sıra, elektronik ve diğer teknoloji kritik sektörlerde de dünyada öncü olmayı hedefliyor.

IKH, 1995 yılından bu yana inovatif ileri teknik seramik tozları geliştiriyor ve üretiyor. Seramik teknolojilerindeki uzmanlığı, yenilikçi yaklaşımı ve iki modern üretim tesisi ile ileri teknik seramik endüstrisinin önde gelen oyuncularından biri. Toz metalürjisi ve ileri teknik seramikler alanında birçok teknoloji devi için özel ürünler geliştiren IKH, Nurol Teknoloji ile birleşerek yeni ve inovatif projelere odaklanacak.

Nurol Teknoloji Genel Müdürü Selim Baybaş, kritik teknoloji üreten köklü bir Alman firmasını satın almalarının, Türk iş dünyası açısından da büyük öneme sahip olduğunu ve sektörleri açısından da bir ilk olduğunu ifade etti. Bu satın alma Türk Savunma Sanayii ve ileri teknik seramik endüstrisinin geleceğine yönelik büyük bir vizyon taşıyor.

Nurol Teknoloji, 1985 yılında kurulmuş olup, savunma sanayii başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Nurol Holding’in bir iştiraki. Nurol Teknoloji, balistik koruma sistemleri, zırhlı araçlar, silah sistemleri, mühimmat ve patlayıcılar gibi alanlarda ürün ve çözümler sunuyor. Nurol Teknoloji’nin IKH ile olan işbirliği, Türkiye’nin savunma sanayii ihracatını da artırmayı amaçlıyor.

https://www.nurolteknoloji.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.