Roketsan, roket ve füze sanayisinin nabzını tutuyor!

Roketsan, bugün 3200 kişilik teknoloji ordusuyla daha güçlü bir Türkiye için hizmet ediyor.

Karada, havada, denizde ve muharebe kapasitemizin gelişmesini çağımızın en modern savunma teknolojilerinin ülkemize kazandırılmasını sağlayan Roketsan, bugün 3200 kişilik teknoloji ordusuyla daha güçlü bir Türkiye için hizmet ediyor.

Türk bilim insanları, mühendisleri ve teknisyenleriyle 32 yıldır yerli ve millî savunma sanayii için denizlerin altında, havada ve artık uzayda da etkin olan sistemleri üreterek ülkemizin rekabet gücünü yükseltiyor.  Yıllardır beklediğimiz birçok teknoloji ve ürün Roketsan üretim hatlarından sahaya indi.

Dünyada kendi sınıfının en uzun menzile sahip topçu roketi MIZRAK, yine en uzun menzile giden CİRİT, dünyanın en gelişmiş deniz füzelerinden ATMACA, Roketsan tarafından üretildi. Ülkemizin en uzun karadan karaya silah sistemi BORA, İnsansız Hava Araçlarında (İHA) kullanılan akıllı mühimmat çeşitleri ve hava savunma sistemleri Mehmetçiğimizin yürüttüğü operasyonlarda tehditlerin bertaraf edilmesini sağladı. Kısa sürede dünyada ve Türkiye’de birçok ilki başaran savunma sanayii markası yine Roketsan oldu!

https://www.roketsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.