Roketsan uzaya çıkabilen Türkiye’nin ilk roketinin videosunu paylaştı

Roketsan, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen katı yakıtlı ilk Türk roketinin uzay macerasını gösteren bir video paylaştı.

Roketsan, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve uzaya çıkabilen Türkiye’nin ilk roketinin detaylı videosunu paylaştı.

Türkiye, uzaya bağımsız olarak erişebilmek ve kendi mikro uydularını fırlatabilmek adına emin adımlarla ilerliyor. Türkiye’nin uzay hedefleri doğrultusunda yürütülen çalışmalar sonucunda Roketsan açıklama yaparak Türkiye’nin uzaya erişen ilk sonda roketini başarılı şekilde test ettiklerini duyurmuştu. Bu duyurunun ardında şimdi de gerçekleşen test atışı ile ilgili olarak Roketsan tarafından detaylı bir video paylaşıldı. Roketsan tarafından paylaşılan videoda Türkiye’nin ilk roketinin başarılı bir şekilde uzaya eriştiği ve görüntü alabildiği görülmekte.

https://www.roketsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.