Savunma sanayisinde bir ilk, ASFAT NFT koleksiyonunu duyurdu

ASFAT, savunma sanayisinde bir ilki gerçekleştirerek MEMATT NFT koleksiyonu ile NFT dünyasına giriş yaptıklarını duyurdu.

ASFAT, Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı (MEMATT) NFT Koleksiyonu ile dijital içeriklere telif hakkı lisanslarını yerleştirerek geleceğin interneti olarak kabul edilen Web 3.0’da yerini aldı.

ASFAT, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla savunma sanayisinde bir ilki gerçekleştirerek MEMATT NFT koleksiyonu ile NFT dünyasına giriş yaptıklarını duyurdu. NFT koleksiyonunun hangi NFT marketten ve nasıl alınabileceğine dahil bilgiler duyuruda yer almadı.

Bu konudaki yeni gelişmeler oldukça haberimize ekleyeceğiz takipte kalın…

NFT Nedir?

NFT’nin açılımı Non Fungible Token’dır. Türkçe karşılığı ile “Değiştirilemeyen Token” ya da Takas edilemez jeton, ya da İngilizcedeki popüler ismiyle non-fungible token (kısaca NFT), dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir. NFT’ler fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi öğeleri temsil etmek için kullanılabilir. Ancak, orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, NFT’nin alıcısı ile sınırlı değildir. Bu dijital öğelerin kopyaları herkesin edinmesi için mevcutken, NFT’ler, sahibine telif hakkından ayrı bir sahiplik kanıtı sağlamak için blok zincirlerinde izlenir. Kaynak: (Vikipedi)

MEMATT Nedir?

Uzaktan kumandalı Mekanik Mayın Temizleme Teçhizatı, anti-personel mayınları etkisiz hale getirerek, sahada mevcut bitki örtüsünü temizleyecek şekilde son teknoloji ile tasarlanmıştır. Teçhizatın; saha performansı, süratli parça değişimi, çoklu apart kullanımı gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Bununla birlikte; farklı araçlarla taşınabilme kolaylığı, modüler olarak tasarlanan makineyle farklı amaçlar ve projeler için kullanım kolaylığı ve birden fazla bakım kapağı ile servis kolaylığı sunmaktadır.

Üstün bir donanıma sahip teçhizat; zor şartlar için tasarlanan ve dış kuvvetlere karşı dayanıklı metal levhadan üretilen gövdeye, motor hava emiş korumalı filtre sistemine, zırh çeliğinden üretilen Armox 500T koruma kalkanına, sert zeminlere karşı maksimum dayanıklılık sağlayan çelik palete ve kolay değişebilir karbür uçlardan oluşan tiller ataşmana sahiptir.

ASFAT Kimdir?

Sermayesinin tamamı kamuya ait olan ASFAT; Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde, 12 Ocak 2018 tarihinde 1325 sayılı Kanunun Ek 12. maddesi ile kurulmuştur. “Devletten – Devlete” anlaşma yapma yetkisine sahip olan kuruluş, savunma endüstrisinde yer alan şirketlerin ihracata yönelik olası sorunlarını çözme yönünde etkin bir rol üstlenmektedir.

https://www.asfat.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.