Askeri tesislerin hava güvenliği için ASELSAN GÖKER hazır

ASELSAN öz kaynakları ile geliştirilen GÖKER 35mm Çok Maksatlı Silah Sistemi kabiliyet gösterim atışlarıyla etkinliğini kanıtladı.

ASELSAN GÖKER
Fotoğraf: ASELSAN

ASELSAN öz kaynakları ile geliştirilen GÖKER 35mm Çok Maksatlı Silah Sistemi işletme testleri ve kabiliyet gösterim atışları, Milli Savunma Bakanlığı Karapınar atış alanında tamamlandı.

ASELSAN dergisinde yer alan habere göre, test kapsamında ATOM mühimmatı kullanılarak gerçekleştirilen atışlarda mini/mikro İHA sınıfında yer alan oldukça küçük ve zorlu hedeflerin sistem tarafından beklenenin çok üzerinde menzillerde imha edildiği gözlemlendi. ASELSAN GÖKER yapılan atış teslerinde, kara hedeflerine karşı da oldukça uzun menzillere kadar etkin olduğunu kanıtladı. Milli Savunma Bakanlığı Karapınar atış alanında yapılan testler sistemin göreve hazır olduğunu gösterdi.

ASELSAN GÖKER Sistemi Nedir?

GÖKER Sistemi, sabit tesis ve sınır bölgelerinde konuşlanmak üzere, güncel çok alçak irtifa hava ve kara savunma ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı.

Sistem, 35mm Parçacıklı Mühimmatın (ATOM) güç çarpanı olarak kullanımı ile hava hedeflerine (Mini/Mikro İHA’lar, maket uçaklar, helikopterler, vb.) karşı dört km+ menzilde; kara hedeflerine karşı ise beş km+ menzilde etkinlik sağlıyor. Sistem, geniş yükseliş ekseni kapsaması ile özellikle dağlık alanlarda düşük alçalış açılarına atış imkânı sağlaması, hem kara hem de hava hedeflerine karşı yüksek başarımı ile sahada kullanım alanı bulacak.

https://aselsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.