Şimşek Yüksek Hızlı Hedef Uçak Sistemi, hedefi başarıyla vurdu

Tusaş mühendisleri Şimşek yüksek hızlı hedef uçak sistemini uzun menzilli yüksek hızlı akıllı mühimmata dönüştürdü.

Tusaş tarafından hedef uçak olarak geliştirilen Yüksek Hızlı Hedef Uçak Sistemi Şimşek, Tusaş mühendislerinin çalışmasıyla uzun menzilli yüksek hızlı akıllı mühimmata dönüştürüldü.

Savunma Sanayisi Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından Şimşek Yüksek Hızlı Hedef Uçak sisteminin akıllı füzeye dönüştüğünü gösteren test atışı videosunu takipçileri ile paylaştı. Paylaşılan video ‘da menzili hakkında bilgi verilmeyen Şimşek Yüksek Hızlı Hedef Uçak sisteminin fırlatıldıktan sonra deniz üzerinde yer alan hedefi başarıyla vurduğu görülüyor.

ŞİMŞEK Yüksek Hızlı Hedef Uçak Sistemi Nedir?

ŞİMŞEK Yüksek Hızlı Hedef Uçak Sistemi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) hava savunma birliklerinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2009 yılında Araştırma ve Geliştirme projesi olarak başlatılmış özgün TUSAŞ tasarımıdır.

Müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilir açık mimari yapıda tasarlanmakta olan ŞİMŞEK Yüksek Hızlı Hedef Uçak Sistemi; hava-hava, satıh-hava, uçaksavar ve füze sistemleri ile atış ve radarla takip eğitimlerinde kullanılacak, muharip uçakların ve füzelerin uçuş karakteristiklerine yakın özelliklere sahip, Yüksek Hızlı Hedef Uçak ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

https://www.tusas.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.