• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 22, 2018 PERŞEMBE
 

Super Star Dizel Motorlar

4 Mar
2008
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (26 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,62)
Loading...

motosan-logo

1967’DE YÜKSEK MÜHENDİS ABDÜLKADİR ÖZGÜR KURMUŞTUR, 39 Yılı aşkın bir süreden beri MOTOSAN kendine has kalitesiyle Super Star Dizel Motorları’nı Türkiye’de üretmektedir.

Super Star Dizel Motorları, Amerika’da “GENERAL MOTORS” standartlarına uygun olarak güçlü, ekonomik ve arızasız çalışmak üzere tasarlanmıştır ve tamamen Türkiye’de üretilmektedir. Bugün 90.000’den fazla Super Star Dizel Motor’u yurt içinde ve dışında yüksek performansı ve çalışkanlığıyla hizmet görmektedir. Uçsuz bucaksız tarlalar sulamakta, betonyerleri, elektrik jeneratörlerini çevirmekte, balıkçiı tekneleri ve yatların engin denizlere açılmasına öncülük etmekte ve traktörleri yürütmektedir.

http://www.motosan.com

Super Star Dizel Motorlar için yorumlar

Avatar

ismail

Nisan 14, 2008, 22:04

beni çok bilgilendirdiniz ya sağolun birisiyle iddia ya girmiştik türkiyede motor üretemiyo falan demişti onun için öğrendiğm iyi oldu

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 7 -1 0

Avatar

hikmet özgür

Nisan 21, 2008, 16:04

evet ismail arkadaşım…sana sitesini vereyim..www.motosan.com.İstanbulda-bağcılar-kirazlı köyü mevkiinde..git gör gez fabrikayı…bu konuda daha detaylı bilgiler edersin..tabi gezmek ve bilgi almak istersen…Ülkemizde NE CEVHERLER VAR’DA..İŞTE BİZİM SİYASİLER..DEVEYİ HAMUDUYLA YUTTUKALRINDAN;kendi yağıyla kavrulamaya çalışanlardan milletin haberi olamıyor ne yazıkki..!Bu fabrika en son geliştirdiği bir motor’var’ki..türkeyede bir ilk olma özelliğini taşımakta..Eğer bu motor hakkında daha deteylı özellikler istersen arkadaşım..Lütfn bir fabrikayayı ziyaret etmeni tavsiye ederim….

selamlar…saygılar…

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 8 -1 0

Avatar

ibrahim ünlü

Mayısıs 21, 2008, 22:05

tüm çalışanlarına ve destekçilerine gönülden teşekkürlerimi sunuyor ve gurur duyuyorum.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 6 -1 0

Avatar

Umut Çetindoğan

Kasım 24, 2009, 13:11

Arkadaşlar burada siteye gidip baktığınızda üretilen motoların 39 hp yi geçmediğini göreceksiniz ve yapılan motorların da araba, minibüs ve otobüs gibi araçlarda değil de daha çok deniz araçları, jeneratör, traktör gibi şeylerde kullanıldığını göreceksiniz.. Gerçekte Türkiye’de %100 yerli dizel motor üreten bir tek Tümosan vardır.. BMC ise tam bilmiyorum ama Megastar serisinde %100 ama BMC markası altında motor üretiiğini söyleyebilirim.. BMC bildiğim kadarıyla İngiliz markası fakat isim hakkı hariç tüm hakları Türkiye’de.. Yanlışsam düzeltin :)

Yorumu oylayın: +1 2 -1 0

Avatar

hikmet özgür

Mayısıs 14, 2010, 16:05

sayın umut çetindoğan arkadaşım…
ahhh..ah ne desem bilme’ki..???
doğruları söylemek.. neden hatalı olsun’ki..
yani bir motor fabrikasında 39 hp gücü geçmiyorsa üretimi.. niye bu yanlış bilgilendirme..??

motosan ‘ın 2000 li yıllarda geliştirmeye başladığı TTGV(TÜRK TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VAKFI;) VE TÜBİTAK destekli.. 3 silindirli ,turbo intercoolerli,4000 cm3 ,1500 D\D 443 NM tork,87 hp ve 2400 d\d 122 hp 334 NM. VEREBİLEN bir motor varmı türkiyede..

biz tümosan fabrikasını yok saymıyoruz’ki..! o fabrikada ülkemin nadide üretim yapan fabrikasından biridir.. ve son ürttikleri’de LPG VE MAZOTLA ÇLIŞAN TRAKTÖR YAPMIŞTIR..bunulada ben gurur duyarım..!!!

EОER TÜMOSANIN ARKASINDA ALÇELİK GURUBU GİBİ BİR ŞİRKET OLMASAYDI.. BU GÜN NE HALLERDEYDİ..

MOTOSANIN EN SON ÜRETTİĞžİ MOTOR’U ZATEN SİTEDE TANITIMI YAPILMAMAKTADIR..!!
ASIL AMACI MİLLİ ANA MUREBE TANKIMIZ OLAN ALTAY’IN TEMEL MOTOR’UNU OLUŞTURACAKTI..

Fakat ülkemdeki alman MTU-OTOKAR-KOÇ gibi tröstlerin siyasi emellerine kurban oldu bu motor o kadar..
erkunt bu motoru kendi ürettiği traktördede kullanacaktı.. oda olmadı..

umut arkadaşım..

bana söylermisin türkiyede GGG-90 DÖKÜMÜ herşeyi ile yerliYAPILAN BİR MOTOR VAR’MI..??

Bizi bilgilendirirsen memenu oluruz..!!!!!

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 6 -1 0

Avatar

MüjdatÖZKAN

Mayısıs 20, 2010, 13:05

Arkadaşlar ülkemizde %100 yerli bir şey daha üretiliyor.BİÇERDÖVER.
Markası” ertuğrullar” 1949 yılında kurulan bu fabrika 2002 yılında ilk yerli biçerdöver üretimine başladı ve son 6 yıldır 700 tane biçerdöver üretti hem de Dünya da ilkleri mesela kendinden monoblok saman kıyıcılı biçerdöveri,dünyanın en küçük biçerdöverini,ve her modelden üretti ve şimdide ihracata başladı 28 mart 2010 ilk defa cumhuriyet tarihinin biçerdöver ihracatını yaptı %100 Türk malı.Şanı yüce Türk milleti sen çok yaşa…Alkışlayalım ve facebook,video paylaşım sitelerinde ve web sitelerinde görmeye davet ediyorum.selamlar olsun.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 7 -1 2

Avatar

y100y

Mayısıs 21, 2010, 10:05

Sayın Müjdat Özkan,

Sitemizde Ertuğrullar markasına zaten yer verilmiştir. Aşağıdaki adrese giderek Ertuğrullar markası ile ilgili yazımızı okuyabilir ilgili yorumlarınızı oradan iletebilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler.

http://www.yuzde100yerli.com/2010/04/30/ertugrullar-tarim-makineleri/

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

kağan

Haziran 8, 2010, 20:06

arkadaslar 8,24m bir yelkenli kontraplak tekne imal ediyorum.motor arstırırken süperstar motosanla karsılastım.bu motorun deniz şartlarına uygunluğu ve performansı ,yakıt tüketimi ebatları ve ağırlığı ve önemlisi fiyatı hakkında bilgi ve yorum istiyorum.denizde sorun yasarmı yız?

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 5 -1 0

Avatar

O.Ilker yılmAZ

Mart 1, 2011, 12:03

Merhaba ,
Motosan Türkiye’de tek kendi dizel motorunu “sıfırdan” tasarlamış ve üretmiş firmadır. Diğer tüm firmalar (Tumosan – Ford – Basak – Antor – Basak vb.) lisans altında ya da değiştirme usuluyle tasarımlar – üretimler yapmaktadır. Ayrıca BMC de motor üretmemektedir. Megastar’daki motor sadece BMC’nin isteği üzerine külbitör kapağına BMC yazılmaktadır.

AB kriterleri gereği şu an E5 motor üretimi söz konusu olduğu için Türkiye’de artık motor üretimi de çok zor ihtimal . Devlet motor üretimini desteklemekte çok geç kaldı . . .

Umarım Motosan hak ettiği yere bir gün gelir. .

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 7 -1 0

Avatar

madur

Mayısıs 8, 2011, 20:05

tümosan traktör yerli olmasına yerli ama ben tümosan maduru bir çifciyim 2000 model traktörün parcasını bulamıyorum. beni üzen muhatapda bulamıyorum. ALCELİK GURUBU TRAKTÖRÜ BEN SATMADIMKİ BENDEN PARCA İSTİYORSUN DİYOR OLMAZ OLSUN BÖYLE YERLİ….

Yorumu oylayın: +1 0 -1 3

Avatar

Ayhan

Kasım 16, 2011, 13:11

Tümosan belki en yerli dizel motoru üretiyor. Ama arkadaşlar en üstteki yetkilinin ifadesine bakarsanız orda Amerikan General Motors standartlarına uygun olarak ifadesini gözden kaçırmamak gerekiyor. Ben burdan Tümosan’da motorların General Motors lisansıyla üretildiğini ya da öyle başladığını ama sonradan belki özgünleştini anlıyorum. Galiba %100 Türkiye’de tasarlanan ve seri üretime geçen dizel motor henüz bulunmamakta. Ayrıca ne olursa olsun Tümosan’da üretilen motorların Türkiye’deki diğer traktör fabrikalarında kullanılmaması bana ilginç geldi.

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

mehmet

Mayısıs 7, 2012, 11:05

Motorun imalatını ülkemizde yapınca %100 yerli olmaz. imalattan önemlisi ürünün teknolojisi ve ar-ge sidir. Adamların 50 yıl önce üretip belki kullanımdan bile kaldırdıkları bişeyi kullanmak üstelik yerli malı diye reklam yapmak utanç verici. Kendimizi mi kandırıyoruz lisansımız yok, ürettiğimiz makineler kaç sene öncesinin, teknoloji geliştiremiyoruz, ürettiğimiz hiçbişey zamana uygun teknolojiye sahip ve rekabetçi değil. Biz hazır tüketim topluluğuyuz. Bizim en baba hocamız profesörümüz vs.. adamların 20 yıl önceki kitaplarını anlamaya çalışıp bişeyler yapmaya çalışıyor hala.

Yorumu oylayın: +1 3 -1 4

Avatar

kerem saltok

Eylül 12, 2012, 03:09

Sayın Tümosancılar,
Daha önceki yıllarda 2 adet 28 hp.lik makina kullanan biri olarak motor
larınızı sorgulamıyorum usulüne uygun kullanıldığında evladiyelik…
Şimdi 8.mt.lik bir tekne için 34 hp.lik araştırması yapıyorum ancak
1-Fiatlarına ulaşamıyorum 2- Fabrikaya vasıtam ile gelsem oradan
bana bir tane makinayı hemen yükleyebilir misiniz 3- Tam uygun pervaneyi döktürmek biraz zor oluyor herkes kafasına göre takılıyor dolayısıyla fabrikadan uygun pervaneyi temin etmek mümkün mü..
Ayrıca sormak istedigim bir şey daha Uygar şanjömanlı olan motorun
üzerinde bana sanki kara tipi bir hava filtresi varmış gibi geldi doğru mudur ve öyle ise klasik hava emiciler yerine niye tercih edildi.
bir cevap alabilirsem sevinirim.
Saygılarımla……………

Yorumu oylayın: +1 5 -1 2

Avatar

Arda

Ekim 12, 2012, 16:10

Türkiye’de devlet desteğinden mahrum olarak motor üreten motosanı kutluyorum. Başka bir devlet olsaydı o firmayı yüceltir ve desteklerdi. İnanın daha çok tank, gemi ve savaş uçağı satın almaktansa bu tür firmaları desteklemek çok daha yararlıdır. Başka firmalar kullanmasa da devlet bunu yerli firmalardan temin ettiği araçlarda kullanma zorunluluğu getirmeliydi. Motosan yani % 100 yerli motor kullanan firmaları da ekstra desteklemeliydi.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 7 -1 0

Avatar

Levent Özgür

Mart 30, 2013, 18:03

Sevgili dostlar,
Türkiye’de Yüzde 100 Yerli Dizel Motor üretimi 1967 senesinde Yüksek Mühendis Abdulkadir Özgür tarafından gerçekleştirilmiştir. Abdulkadir Özgür kendi tasarımı ve almış olduğu patent ile seri olarak Türkiyede yerli dizel motor üretimini gerçekleştiren tek kişidir. Motosan (Super Star) Yüzde 100 Yerli Tek Dizel motordur. Türkiye’mizde lisans altnda dizel motor üretimi yapan firmalar ise, BMC ( British Motor Corpoaration) İngiliz, Uzel ( Perkins) İngiliz, Tümosan (Fiat) İtalya, Türk Traktör Fabrikası (Fiat) İtalya, Erkunt Traktör ( Perkins) İngiltere, Pancar Motor (Hatz) Almanya, Çelik Motor/Antor (Lombardini) İtalya, Pancar Motor (Ruggerini) İtalya Ford Motor Corporation (Ecotorq) A.B.D., şeklinde özetleyebiliriz.

Saygılarımla,
Levent Özgür

Yorumu oylayın: +1 2 -1 0

Avatar

rasim arslan

Nisan 11, 2013, 21:04

super sıtarı 30 yılı askın kullanıyoruz babadan ogula gectı tabırı bızde ıste 7_8 lıkten 12 beygıre kadarını kullanıyorum hemde agır hızmette allah razı olsun bu motoru ıcat edenden allah bereket versın kazanıyorum vede hala kazanmaya devam edıcem motorların tek kusuru donda fılıtre arkasından catlaması baskada bır sıkayetımız yok su anda bende 4 adet var tamırıde cok kolay vede ucuz bakımını zamanında yaparsan kolay kolay tamırcı gormezsın adı gıbı SÜPER SİTER MAŞALLAHLARI VAR motorların . TESEKURLER Sızlere

Yorumu oylayın: +1 3 -1 0

Avatar

Türkay

Ocak 15, 2014, 20:01

TÜMOSAN tamamen yerli motor üretiyor ve patentide kendilerine ait. Fiat ile bir bağlantısı yok.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

mesut

Mayısıs 28, 2014, 14:05

sanırım motosan ın üretimi artık yok. Yada fabrikası taşındı. (kirazlı-bağcılar-istanbul) Ayrıca web sitesi çökmüş ve güncel en küçük haber kaynağıda yok

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X