Uydudan tespit edilemeyen üniforma

Türk askeri için hazırlanan Arzu Kaprol imzalı üniformalar uydudan fark edilemeyecek.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kara birliklerinde görev yapan subay, astsubay, erbaş ve erlerinin kıyafetleri değişiyor.

Yeni hazırlanan antibakteriyel özellikteki kumaştan yapılan modacı Arzu Kaprol imzalı üniformalardaki renk ve özellikler nedeniyle arazideki Türk askerinin uydudan fark edilemeyeceği belirtildi.

TSK ve Genelkurmay Başkanlığı’nın uzun süren ar-ge çalışmalarının ardından Türk askerinin üniforması en ileri teknoloji ve malzemeler kullanılarak Adıyaman’da üretildi.

Antibakteriyel özelliğe sahip yeni üniformalar, iç giyim dahil olmak üzere nano teknolojisi ile hazırlandı.

Kumaş suya dayanıklı, yüksek mukavemetli, teri emen ancak dışardan belli etmeyen, zor leke tutan, kırışmayan, şapkası beyzbolcu şapkası gibi tasarlanıp daha iyi görüş sağlayan ve her şeyden önemlisi Türkiye’nin 7 farklı bölgesindeki coğrafik yapısına ve bitki örtüsüne uygun renk ve desenlerde hazırlandığı için uydudan bakıldığında Mehmetçiğin arazide fark edilmesi mümkün olmayacak bir kıyafet.”

http://www.cnnturk.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.