• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 26, 2018 PAZARTESİ
 

Uydudan tespit edilemeyen üniforma

1 Mar
2008
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (21 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,86)
Loading...

tsk-uniforma

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kara birliklerinde görev yapan subay, astsubay, erbaş ve erlerinin kıyafetleri değişiyor. Yeni hazırlanan antibakteriyel özellikteki kumaştan yapılan modacı Arzu Kaprol imzalı üniformalardaki renk ve özellikler nedeniyle arazideki Mehmetçiklerin uydudan fark edilemeyeceği belirtildi.

TSK ve Genelkurmay Başkanlığı’nın uzun süren Ar- Ge çalışmalarının ardından Mehmetçiğin üniforması en ileri teknoloji ve malzemeler kullanılarak Adıyaman’da üretildi.

Antibakteriyel özelliğe sahip yeni üniformalar, iç giyim dahil olmak üzere nano teknolojisi ile hazırlandı.

Kumaş suya dayanıklı, yüksek mukavemetli, teri emen ancak dışardan belli etmeyen, zor leke tutan, kırışmayan, şapkası beyzbolcu şapkası gibi tasarlanıp daha iyi görüş sağlayan ve her şeyden önemlisi Türkiye’nin 7 farklı bölgesindeki coğrafik yapısına ve bitki örtüsüne uygun renk ve desenlerde hazırlandığı için uydudan bakıldığında Mehmetçiğin arazide fark edilmesi mümkün olmayacak bir kıyafet.”

http://www.cnnturk.com/YASAM/haber_detay.asp?
PID=223&HID=1&haberID=433593

Uydudan tespit edilemeyen üniforma için yorumlar

Avatar

SaDIK MURAT

Mart 18, 2008, 21:03

ben kuşkulandım biraz gerçi tekstil teknolojisine çok uzak biriyim “”uydudan bakıldığında Mehmetçiğin arazide fark edilmesi mümkün olmayacak bir kıyafet.’€””
enteresan kullanan ülke var mı sonuç doğru mu? başarılı olunmuşmu hakketen bi de termal kameralar için çözüm bulmaları gerekiyor sanırım.
Ülkemize ve ordumuza destek çıkanların ellerinden öperim

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

YAVUZCAN

Mart 27, 2008, 21:03

bu tür gelişmeler bizim için gurur verici

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

zekeriya

Nisan 17, 2008, 15:04

süper bir çalısma bence ellerinize sağlık

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

isa çelik

Mayısıs 25, 2008, 16:05

türk askeri dünyaya eşi benzeri görülmeiş bir zaferi çanakkalede gösterdi gerekirse her yeredede gösteriri ama teknoloji gelişti ve mertlik kavramı yok olmaya başladı çünkü uydulardan kontrol edilen silahlar kahpece ve habersizce vuruyor işte bizede bunlara karşı önlem almak gerekiyordu ve yaptık gerçekten bir türk olarak çok grurlanıyorum .. saygılarımla isa çelik

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

bahattin

Mayısıs 25, 2008, 20:05

evet gerçekden duymak isdediğimiz bir haber tek isdediğim birlik olalım dünyada türk lerin dosdu yok birbimize düşürmek istiyorlar oyunlara gelmiyelim bu güzel vatanımız için ne yapabiliriz onu düşünelim

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

Azmi Yalçın

Haziran 12, 2008, 21:06

Ne mutluki bu ürünü Askerimize, vatanımıza kazandıran girişimci,cesur arkadaş ve arkadaşlara.Onları canı gönülden kutlarım.O cirolarını gururla açıklayan zengin holdinklerimize de bu arkadaşların yaptıkları örnek olsun.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

krtgnc

Ocak 13, 2009, 21:01

Arkadaşlar bu ürün genel kurmayın bir çalışması. ***. Uzaydan görülemez denmesi büyük bir iddia. Biraz abartılmış ama burada kastedilen özel bir teknoloji değil. TUBİTAK’ın uzaydan elde etiği fotoğraflarla ülkemiz coğrafyasına en uygun kamuflaj deseninin oluşturulmasından bahsediliyor.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

şaban

Şubat 26, 2010, 23:02

guzel bır gelışme ama gercekten uzaydan bakıldıgında fark edılmıyor mu onu test etmeden bılemeyız ama yıned coook guzel bır gelişme turk halkı ve turk askerı ıcın yapılan ve bunları yapanların gercekten ellerınden opmek lazım bu vatana bırcunu bu sekılde oduyorlar bence keske hepımızın elınden gelse boyle seyler

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

Elshan

Mart 17, 2011, 20:03

ben Azeriyim..Turk ordusuna Azeri ordusuna ugurlar..Turk ordusu DUnyada umumi en guclu 6ci ordudu….Ama dunyada en guclu quru orduya malikdi..ABD ve diger gucluler hava quvveleri gucludu..Turk ordusunda en esas iletilmeli iw Helikopterler ve diger hava ordusunu guclendirmekdi…Saygilar

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X