Sürüş Testleri Tamamlanan Milli Elektrikli Tren Hizmete Hazır

Milli Elektrikli Tren Seti'nin tüm sürüş testleri tamalandı ve hizmete hazır hale geldi.

Milli Elektrikli Tren

Türk mühendislerinin tamamen yerli tasarımı olan Milli Elektrikli Tren Seti’nin sürüş testleri tamamlandı.

Çevre dostu ve son teknoloji donanımlara sahip ve yapılan tüm sürüş testlerini başarıyla tamamlayan trenin yakında hizmete alınması planlanıyor.

TSI standartlarına uygun olarak tasarlanan Milli Elektrikli Tren Seti’nin hızı, 160 km/s’den 200 km/s’e çıkarıldı. 2023 yılından itibaren Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edilmesi planlanan tren, Türkiye’nin yerli üretim başarısını gösteren bir diper proje olarak öne çıkıyor. Trenin çevre dostu olması ve son teknolojiye sahip olması, çevre ve insan sağlığı açısından faydalar sağlayacak. Hızının artırılması ise daha hızlı ve etkili bir ulaşım imkanı sunacak.

Milli Elektrikli Tren Seti’nin tamamen yerli üretilmesi, Türk mühendislerinin ve teknolojinin gücünü ortaya koyuyor. Bu başarı, Türkiye’nin ihracat hedeflerine katkı sağlarken ithalat rakamlarını da aşağıya çekecek.

https://www.turasas.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.