Bayraktar TB3’e ait yeni görseller paylaşıldı

Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'e ait yeni görselleri sosyal medya hesabından paylaştı.

bayraktar tb3 prototip

Baykar firmasının Teknoloji Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 insansız hava aracına ait yeni görselleri sosyal medya hesabından paylaşarak uçuşa az kaldığı mesajını verdi.

Bayraktar TB3, katlanabilir kanatlara sahip olacak ve TCG ANADOLU gemisine iniş ve kalkış yapabilecek. Yeni görsellerde, TB3’ün TB2’den daha büyük bir yapıya sahip olduğu ve kanatlarının yanı sıra arka iniş takımlarının da katlanabilir olacağı görülmekte.

Tamamlandığında, Bayraktar TB3 dünyada bir ilke sahip olacak ve LHD sınıfı gemilerden kalkış yapabilen ve yine bu sınıftaki gemilere inebilen ilk insansız hava aracı olacak. Bayraktar TB3’ün güç gurubu olarak TEİ tarafından geliştirilen PD170 veya PD222 havacılık motorunu kullanacağı tahmin ediliyor.

Bayraktar TB3’ün özellikleri, Türk savunma sanayisinin teknolojik gelişimine katkıda bulunacak ve Türkiye’nin savunma kabiliyetini artıracak. Selçuk Bayraktar’ın paylaştığı görseller, Bayraktar TB3’ün yakında gerçekleşecek olan test uçuşları öncesinde heyecan uyandırdı.

https://baykartech.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.