Togg, CES 2024’te Yeni Elektrikli Sedanını Tanıtıyor: İşte Detaylar

Togg, CES 2024’te T10X harici yeni bir araç tanıtmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin ilk yerli elektrikli araç üreticisi Togg, CES 2024’te T10X harici yeni bir araç tanıtmaya hazırlanıyor.

Togg sosyal medya hesaplarından paylaşılan kısa bir videoya göre şirketin ikinci modeli olan bir sedanın tasarımını CES 2024’te gözler önüne sereceği bekleniyor. Togg’un sedan konsepti, şirketin yeni bir platform üzerine inşa edilecek. Bu platform, küçük segmentlerde elektrikli araçlar üretmek için baştan aşağı tasarlanmış ve 2024 yılından itibaren kullanılmaya başlanacak. Togg, bu platformu kullanarak 2030 yılına kadar beş farklı model çıkarmayı hedefliyor. Bunlar arasında bir hatchback, bir B-SUV ve bir MPV de bulunuyor.

Togg’un sedan konsepti hakkında henüz çok fazla detay paylaşılmadı, ancak aracın yine bir “akıllı cihaz” olacağı ve kullanıcı odaklı, veriye dayalı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve %100 elektrikli olacağı tahmin ediliyor. Togg’un sedan modeli, Tesla Model 3 ile benzer bir fiyat aralığında olacağı tahmin edilmektedir.

Togg’un sedan konseptinin resmi tanıtımı CES 2024’te yapılacak ve seri üretimi 2025 yılında başlanacağı düşünülüyor. Şirket, aynı zamanda 2025 yılında Avrupa pazarına da girmeyi planlıyor. Togg, elektrikli araç sektöründe Türkiye’nin liderliğini üstlenmeye ve küresel bir oyuncu olmaya hazırlanıyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.