Togg T10X Rekor Kırdı: 15 Bin Araç Sahiplerine Teslim Edildi

15 binden fazla Togg T10X araç sahiplerine teslim edildi.

Togg T10X Akıllı Cihaz Araç

Togg’un resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, bugün itibariyle 15 binden fazla Türkiye’nin ilk yerli elektrikli SUV modeli T10X araç sahiplerine teslim edildi.

Togg, Türkiye’nin yerli elektrikli SUV modeli için 27 Mart 2023 tarihinde sona eren ön sipariş sürecinde 177 bin 467 adet başvuru aldı. Bu başvurulardan 20 bin tanesi kura ile belirlenen şanslı kullanıcılar oldu. Togg resmi twitter hesabından paylaşılan bu mesaja göre henüz Togg T10X aracını teslim almayı bekleyen ya da siparişlerini iptal eden 5 bin kişiye yakın bir kullanıcı olduğu anlaşılıyor. 2024 yılında Togg’un web sitesi üzerinden normal satış sürecine başlayacağı bekleniyor.

Togg T10X, İtalyan Pininfarina ve eski Volkswagen tasarım başkanı Murat Günak tarafından ortaklaşa tasarlanan modern ve yenilikçi bir araç. C-segmenti SUV modeli, şık ve geleceğe yönelik bir tasarım, geniş ve lüks bir iç mekan ve güçlü ve verimli bir performans sunuyor.

Togg T10X, iki farklı batarya ve iki farklı donanım seçeneği ile sunuluyor. Standart batarya seçeneği 52.4 kWh kapasiteye ve 310 km menzile (WLTP) sahip. Uzun menzilli batarya seçeneği ise 88.5 kWh kapasiteye ve 510 km menzile (WLTP) sahip. Hızlı şarj cihazı ile her iki batarya da %10’dan %80’e 30 dakikada şarj edilebiliyor.

Togg T10X, ayrıca iki farklı çekiş sistemi seçeneği de sunuyor: arkadan itişli (RWD) ve dört tekerlekten çekişli (AWD). RWD seçeneğinde arka aksa yerleştirilmiş tek bir elektrik motoru bulunuyor ve bu motor 160 kW (218 bg) güç ve 350 Nm tork üretiyor. AWD seçeneğinde ise her iki aksta da birer elektrik motoru bulunuyor ve bu motorlar toplamda 320 kW (435 bg) güç ve 700 Nm tork üretiyor. Togg T10X elektrikli SUV, RWD seçeneği ile 0’dan 100 km/sa hıza 7.4 saniyede, AWD seçeneği ile ise 4.8 saniyede ulaşabiliyor. Her iki seçenek için de maksimum hız 180 km/sa ile sınırlı.

Togg T10X, 12.3 inçlik dijital gösterge paneli ve 14.9 inçlik dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sisteminin entegre edildiği bir ekrana sahip. Ekran, havadan güncelleme, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto, ses ve jest kontrolü gibi özellikleri destekleyen Togg’un kendi işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Togg T10X, ayrıca Meridian ses sistemi, panoramik cam tavan ve çeşitli sürücü destek sistemleri ile geliyor.

https://www.togg.com.tr

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.