TOGG’tan yerli otomobilin bataryasını üretecek firma ile ilgili açıklama

Türkiye'nin yerli otomobilinin pilini üretecek olan SIRO Silk Road'a önemli atamalar yapıldı.

TOGG Logo

TOGG ve Farasis ortaklığı ile kurulan ve Türkiye’nin yerli otomobilinin pilini üretecek olan Siro Silk Road’a önemli atamalar yapıldı, N. Özgür Özel ve Zafer Kara Siro’ya liderlik edecek.

TOGG resmi sosyal medya hesablarından yapılan açıklamada; “Farasis Energy ile ortak olarak enerji depolama çözümleri geliştirmek üzere kurduğumuz Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri şirketimizin üst yönetiminde iki önemli atama gerçekleştirildi.

Batarya hücresi de dahil yıllık 20 GWs’lık üretim kapasitesiyle devler liginin oyuncusu olacak Siro’nun Ticari Genel Müdürü pozisyonuna 1 Şubat 2022 itibarıyla, 25 yıllık uluslararası deneyimi bulunan N. Özgür Özel getirildi.

Geliştirdiği enerji depolama çözümleriyle Türkiye’nin yanında bölgedeki 120 ülkeden de doğrudan sorumlu olacak olan Siro’nun Teknik Genel Müdürlüğünü ise, 1 Nisan 2022 itibarıyla, 25 yıllık uluslararası tecrübeye sahip Zafer Kara devralacak.

N. Özgür Özel ve Zafer Kara Siro’ya birlikte liderlik edecek.” biligisini paylaştı.

https://www.togg.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.