TÜBİTAK SAGE’den Milli Havadan Havaya Füze BOZDOĞAN paylaşımı

BOZDOĞAN, Tübitak SAGE'nin Tahribatsız Kalite Kontrol Altyapısı paylaşımında kendini gösterdi.

Türkiye’nin milli havadan havaya füzesi BOZDOĞAN, Tübitak SAGE’nin Tahribatsız Kalite Kontrol Altyapısı paylaşımında kendini gösterdi.

Tübitak SAGE sosyal medya hesabından Tahribatsız Kalite Kontrol Altyapısı’nı gösteren bir görselde Türkiye’nin havadan havaya füzelerinden biri olan BOZDOĞAN füzesinin yer alması Türk savunma sanayii takipçilerinin dikkatini çekti.

Tübitak SAGE, EN ISO 9712 sertifikasına sahip, mühimmatlara ve enerjik malzemelere radyografik, ultrasonik, manyetik parçacık, sıvı penetrant ve gözle muayene testleri yapılan altyapıda BOZDOĞAN füzesine x-ışını muayenesi yapılırken çekilmiş bir görseli paylaştı.

Milli Havadan Havaya GÖKTUĞ Füzeleri

2013 yılında başlayan Proje kapsamında, kısa menzilli yüksek  manevra kabiliyetine sahip, Kızılötesi Görüntüleyicili Arayıcı başlıklı (IIR) Görüş İçi Füze ve aktif radar arayıcı başlıklı Görüş Ötesi Füze olmak üzere iki yeni füze geliştirilmektedir.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilmekte olan hava-hava füzeleri Türkiye’nin ilk milli Hava-Hava Füzeleri olmaları yanında ilk Aktif Radar Arayıcı Başlıklı Füzeleri olma özelliğini de taşımaktadır. Geliştirdiği ve teknolojilerini üretici savunma sanayii şirketlerine aktararak sanayileşmesini sağladığı kritik mühimmat sistemleri ile Türkiye’de ilklere imza atan TÜBİTAK SAGE, Hava Savunma Füzeleri geliştirme yolunda ülkemizin geleceğe güvenle bakması için önemli bir aşama kaydetmiştir.

https://www.sage.tubitak.gov.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.