• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Ocak 21, 2018 PAZAR
 

Türk İnsansız Hava Aracı Anka Hangardan Çıktı

5 Ağu
2010
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (32 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,84)
Loading...

ANKA

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin keşif ve gözetleme ihtiyaçları doğrultusunda TUSAŞ mühendisleri tarafından tasarlanan ve birçok yerli alt yüklenici firmanın da görev aldığı Türk İnsansız Hava Aracı ‘€œANKA’€nın montajı ve üretimi tamamlanarak, 16 Temmuz 2010 tarihinde TUSAŞ tesislerinde düzenlenen törenle hangardan çıkmıştır.

Yüzde yüz yerli imkanlarla, Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve Türk teknisyenleri tarafından üretilen İnsansız Hava Aracı’nın uçuş hazırlıklarına başlamak üzere hangardan çıkışının verdiği haklı gururunun yaşandığı törene, başta Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, Milli Savunma Bakanı Sn. Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Aksay olmak üzere bir çok askeri ve sivil yetkili ile potansiyel müşteri olabilecek ülkelerin askeri ataşeleri katılmıştır.

http://www.tai.com.tr

Türk İnsansız Hava Aracı Anka Hangardan Çıktı için yorumlar

Avatar

Azmi Yalçın

Kasım 19, 2010, 02:11

Mühendislerimiz yapıyor ne güzel.Allah yardımcıları olsun.İmkan verildikce herşeyi yaparlar.Yanlız devlete düşen b azı görevler var bence,asker olsun,polis olsun,mit olsun bunların can güvenliklerini saglamaları lazım…YAZIK PİSİ PİSİNE GİDENLERE…ALLAH ŞEHİTLİK MERTEPESİNE ERDİRSİN ONLARI.

Yorumu oylayın: +1 3 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X