Türk İnsansız Hava Aracı Anka Hangardan Çıktı

Milli İnsansız Hava Aracı ANKA 'nın montajı ve üretimi tamamlanarak, 16 Temmuz 2010 tarihinde TUSAŞ tesislerinde düzenlenen törenle hangardan çıkmıştır.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin keşif ve gözetleme ihtiyaçları doğrultusunda TUSAŞ mühendisleri tarafından tasarlanan ve birçok yerli alt yüklenici firmanın da görev aldığı Türk İnsansız Hava Aracı ANKA ‘nın montajı ve üretimi tamamlanarak, 16 Temmuz 2010 tarihinde TUSAŞ tesislerinde düzenlenen törenle hangardan çıkmıştır.

Yüzde yüz yerli imkanlarla, Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve Türk teknisyenleri tarafından üretilen İnsansız Hava Aracı’nın uçuş hazırlıklarına başlamak üzere hangardan çıkışının verdiği haklı gururunun yaşandığı törene, başta Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, Milli Savunma Bakanı Sn. Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan Aksay olmak üzere bir çok askeri ve sivil yetkili ile potansiyel müşteri olabilecek ülkelerin askeri ataşeleri katılmıştır.

http://www.tai.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.