• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 25, 2018 PAZAR
 

Turkcell, Türk Telekom, ve Vodafone Yerli Baz İstasyonu Anteni kullanacak

17 Şub
2017
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

aselsan-5g-konferansi

Turkcell, Türk Telekom, ve Vodafone tarafından da 4.5G şebekelerinde kullanılacak olan ilk yerli baz istasyonu anteni ASELSAN tarafından geliştirildi.

ASELSAN’ın yeni nesil mobil haberleşme teknolojileri konusunda çalışan firmalar ile birlikte ülkemizin ve Avrupa’nın en önemli üniversite ve araştırma merkezlerinden uzmanların katılımı ile düzenlenen “5G ve Ötesi Teknolojileri Konferansı” Ankara’da gerçekleştirildi.

Konferansta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) ve mobil operatörler Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un desteği ile çalışmaları devam eden ilk yerli Baz İstasyonu Anteni görücüye çıktı.

Konferansta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın huzurunda gerçekleştirilen imza töreninde ise ASELSAN; Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ile ilk Yerli Baz İstasyonu Anteni’nin kullanımına yönelik işbirliği anlaşması imzaladı.

Konferans kapsamında ASELSAN ve KEYSIGHT Technologies’in birlikte geliştirdiği, 5G’de çok yüksek hızlarda veri haberleşmesi altyapısının temellerini oluşturacak, 5G mm-dalga teknolojilerini içeren, yüksek frekans radyo dalgalarının cep telefonlarını otomatik olarak takip edebildiği bir test altyapısının gösterimi gerçekleştirildi.

Konferansta alanında uzman akademisyenlerin ve davetli konuşmacıların katkılarıyla yeni nesil haberleşme teknolojileri konusunda yol haritası, önümüzdeki yıllardaki muhtemel gelişmeler ve hayatımızı değiştirecek yenilikler tartışıldı.

http://www.aselsan.com.tr

Turkcell, Türk Telekom, ve Vodafone Yerli Baz İstasyonu Anteni kullanacak için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X