Türkiye Teknoloji Takımı’ndan milli Deneyap kartı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve girişimcilerinin ortak çalışması olan Deneyap Kart Kamera ve Kart Seti tanıtıldı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve girişimcilerinin ortak çalışması olan Deneyap Kart Kamera ve Kart Seti, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin ikinci gününde Haluk Bayraktar tarafından tanıtıldı.

ESP32 tabanlı Deneyap Kart Kamera ve Kart Seti, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti ile ilişkili konuların altyapısını aktarmak ve belirli yapay zeka algoritmalarını çalıştırmak amacıyla geliştirildi.

Deneyap kart seti C++ (Arduino), Python programlama dilleri ile kodlamanın yanı sıra blok tabanlı (Sürükle-Bırak) programlamayıda destekliyor.

Milli mühendislik kaynakları kullanılarak geliştirilen Deneyap Kart Kamera ve Kart Seti, kullanıcılara toplumu dijital çağa taşıyacak otonom araçlar, akıllı şehirler, tarım, sağlık, lojistik, enerji, sanayi vb. teknolojik alanlarda proje geliştirme imkanı sağlaması için geliştirildi.

https://deneyapkart.deneyap.org

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.