• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Ocak 21, 2018 PAZAR
 

Türkiye, yeni nesil Small-GEO haberleşme uydusu tasarlayıp üretecek

12 Ara
2017
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...

tai-small-geo-uydu

Türkiye, yeni nesil Small-GEO haberleşme uydusunu sivil ve askeri alanda kullanmak üzere tasarlamaya ve üretmeye hazırlanıyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, TAI küresel pazar için de oldukça yeni ve dikkat çekici olan “Small-GEO” konseptinde uydu geliştirmeye başladı. Hali hazırda uydu geliştirmeye üretmeye devam eden TAI gelecekte Türkiye’nin Askeri ve Sivil haberleşme ihtiyaçlarını karşılayacak klasik uydulardan performans olarak bir eksiği olmayan fakat daha az maaliyetli olan Samll-GEO konseptine uygun uydu geliştirmek için çalışmalarına başladı.

Small-GEO Uydusu kavramı dahilinde yürütülecek faaliyetler ile bir fırlatıcıya birden fazla haberleşme uydusu sığdırılarak fırlatma maliyetlerinin düşürülmesi için uydunun yeni nesil elektrikli itki sistemleri ile donatılarak uzaya gönderilen kütlenin düşürülmesi amaçlanmaktadır.

Small-GEO nedir?

Small-GEO; televizyon yayını, multimedya uygulamaları, mobil ve sabit internet erişimi, güvenli haberleşme gibi geleneksel haberleşme uydusu fonksiyonlarını performans düşümü olmadan karşılayabilen, nispeten daraltılmış hacimli konfigürasyona sahip, maliyet etkin haberleşme uyduları konseptidir.

Küresel pazarda “Small-GEO” olarak tanımlanan bu uydular, alışılmış haberleşme uydularına göre düşük üretim ve fırlatma maliyetleri ve yüksek performanslı yayın ve haberleşme çözümleri ile dikkat çekmektedir.

https://www.tai.com.tr

Türkiye, yeni nesil Small-GEO haberleşme uydusu tasarlayıp üretecek için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X