• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Ocak 21, 2018 PAZAR
 

Türkiye’de sismik araştırma gemisi yapıldı

10 Kas
2008
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,64)
Loading...

Türkiye de sismik araştırma gemisi yapıldı

SNR Holding bünyesindeki İstanbul ve Yıldırım tersaneleri işbirliğiyle Norveçli firma Volstad Shipping AS için 11 ayda inşa edilen ve Türkiye’de yapılan ilk kurtarma ve sismik araştırma gemisi olma özelliği taşıyan “Acergy Merlin” denize indirildi.

SNR Holding’ten yapılan yazılı açıklamada, holdinge bağlı İstanbul ve Yıldırım tersanelerinin bir ilke imza atarak, Türkiye’de ilk kurtarma ve sismik araştırma gemisini inşa ettiği belirtildi.

Açıklamada, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı olan denizaltı kurtarma ana gemisinin (MOSHIP) çok benzeri olan ve yakın donanımlarına sahip bulunan “Acergy Merlin”in, üstün teknolojik donanımıyla Kuzey Buz Denizi’nde her türlü kurtarma ve denizaltı araştırmasında kullanılacağı anlatıldı.

Kaynak CNN Türk:

http://kolayurl.com/14i

Türkiye’de sismik araştırma gemisi yapıldı için yorumlar

Avatar

Azmi Yalçın

Kasım 17, 2008, 21:11

Demekki neler yapabiliyoruz….Önümüz kesilmese nelerde yapabiliriz.Allah Razı olsunki kendini bu işlere adayanlara.Öylebi teknolojimiz ve gücümüz varki silah sanayi dahil her dalda kendi mallarımızı yapabiliriz.Üstümüzde oynanan oyunlar belli öncelikle oyuna gelmemeliyiz ama yapmamız gereken varsada yapmalıyız…Allah Razı olsunki ülkesi için ve dini için kendini bu işlere adayanlara….Allah Nasp etsinki bizleri bu kişiler her ne şekilde olsun yardım etmeye.

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X