Türkiye’nin ilk silahlı dronu Songar TSK envanterinde

Muhabere sahasında oyun değiştirici özelliklere sahip Songar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde.

Türkiye’nin ilk silahlı dronu olma özelliği ile muhabere sahasında oyun değiştirici özelliklere sahip Songar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterinde.

Türkiye’nin ilk silahlı drone sistemi tim seviyesi yakın hava desteği sağlayan ve kuvvet çarpanı olarak öne çıkan bir silah sistemidir.

SONGAR Drone Sistemi

Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer alan ilk milli, makineli tüfek ile atış stabilizasyonuna sahip drone sistemidir. Uluslararası seviyede patentli olarak koruma altında olan stabilizasyon sistemine monte edilmiş makineli tüfek ile her uçuşunda tekli ve seri atış modu sunmaktadır. Operatöre ateş etme onayı gelene kadar, çok katmanlı güvenlikle otonom olarak görevi icra eder. Bağlantı kaybında dronun eve dönüşü, uçuş sırasında görev değişikliği, otonom ve manuel kontrol uçuş modları gibi görevler esnasında operatörün yükünü azaltmak için ergonomik ve kullanıcı dostu bir tasarıma sahiptir.

https://asisguard.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.