TUSAŞ iştiraki GSATCOM’dan uydu ihracatı başarısı

TUSAŞ ile INVAP S.E. tarafından kurulan GSATCOM ikinci yılında, Arjantin Cumhuriyeti ulusal telekomünikasyon şirketi için “Yüksek Çıkış Gücüne Sahip HTS Uydusu” satışını gerçekleştirdi.

aerial view earth exploration flying
Photo by SpaceX on Pexels.com

TUSAŞ ile INVAP S.E. tarafından kurulan GSATCOM Uzay Teknolojileri AŞ, kuruluşunun ikinci yılında, Arjantin Cumhuriyeti ulusal telekomünikasyon şirketi ARSAT S.A. için “Yüksek Çıkış Gücüne Sahip HTS Uydusu” satışını gerçekleştirdi.

TUSAŞ iştiraki GSATCOM’un, uluslararası pazarda önemli avantajlar sağlayacak yeni nesil haberleşme uydusu geliştirme programını 2019 yılında başlattı. TUSAŞ, GSATCOM ve INVAP S.E. mühendisleri tarafından iki yıllık süre içerisinde tasarlanması hedeflenen ARSAT-SG1 Uydusunun üretimi ise 2024 yılında tamamlanacak. Yer Senkron Yörüngede görev yapacak ARSAT-SG1 Uydusu teknolojik bir çok yeniliği bünyesinde barındıran stratejik üstünlüklere sahip olacak.

Sivil amaçlı veri transferi için kullanılacak ve tümüyle elektrikli itki sistemine sahip olan yeni nesil ARSAT-SG1 Uydusunun, Ka-bant’da 50 Gbps aşan çıkış kapasitesi ile dünyadaki emsalleri arasında önemli bir teknolojik konumda olması bekleniyor.

https://www.tusas.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.