Vestel ve Arçelik’ten Android TV’li televizyonlar geliyor

yuzde100yerli.com kapak resmi

android-tv-vestel-arcelik

Google, Vestel ve Arçelik ile anlaştı. 2016 yılı içerisinde Vestel ve Arçelik tarafından üretilen Android TV’li yeni nesil televizyonlar Android seven Türk ve dünya tüketicileriyle buluşacak. Google resmi blog’unda yer alan açıklama ile Sony, Sharp ve Philips tarafından üretilen Android TV’lere 2016 yılı içerisinde Türkiyeden Vestel ve Arçelik’in ürettiği yeni nesil TV’lerin ekleneceğini duyurdu.

Android TV; telefon ve giyilebilir cihazlar için geliştirilen Android işletim sisteminin TV ve set üstü cihazlar üzerinde çalışabilen ve içerisinde TV özelliklerine de erişim sağlayan TV ekranları için özel olarak geliştirilmiş sürümüdür. Android TV sahibi kullanıcılar Android cihazlarında yer alan bir çok uygulamaya ve Google servislerine televizyonları üzerinde yer alan Google Play Store üzerinden ulaşarak indirebilir ve Android uygulamalarını büyük ekran üzerinde kullanma deneyimini yaşayabilirler.

http://kolayurl.com/189q

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.