Yavru Vatan’dan, Günsel Model 1 ile elektrikli yerli otomobil atağı

Sanayi Bakanlığının yerli elektrikli hibrit otomobil çalışmaları devam ederken, KKTC'den "Günsel Model 1" ile elektrikli otomobil atağı geldi.

Sanayi Bakanlığının yerli elektrikli hibrit otomobil çalışmaları devam ederken, Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden “Günsel Model 1” ile yerli elektrikli otomobil atağı geldi.

İlk prototipi Müsiad Expo fuarında tanıtılan Günsel’in ilk 1000 adetinin üretileceği tesisin temeli 16 Aralık Cuma günü atıldı. Günsel Model 1, sportif tasarımı, tek şarj ile 350Km menzile sahip olması, 8 saniyede 100km/h hıza ulaşan performansı ve enerjini geri kazanımına olanak sağlayan Rejeneratif Fren sistemi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Gelişmiş pillere sahip olan Günsel, hızlı şarj özelliğine sahip olup, 500.000bin kilometre sonra bile pil kapasitesinin %90’ını korumaya devam ediyor.

http://gunsel.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.