Rinspeed Oasis, geleceğin elektrikli otomobiline Türk katkısı

CES 2017'de tanıtılacak olan "Rinspeed OASIS" elektirkli konsept otomobilin geliştirilmesine TÜBİTAK MAM bilimsel katkı sağlıyor.

Yerli hibrit otomobil çalışmaları hızla devam ederken, CES 2017’de tanıtılacak olan ve geleceğin otomobili olarak adlandırılan “Rinspeed OASIS” elektirkli konsept otomobil’in geliştirilmesinde TÜBİTAK MAM partner olarak bilimsel katkı sağlıyor.

İlginç tasarımlarıyla ünlü olan İsviçreli otomobil tasarım firması Rinspeed tarafından CES 2017’de duyurulacak olan “Oasis”, yüzde 100 elektrikli motoru, değişebilen aküleri, 5K multimedya ekranı ve otonom sürüş özellikleri ile tüketicilerin ilgisini çekeceğe benziyor. Sürücüsüz (otonom) sürüş, batarya hücresi, batarya modül ve paketi, elektrik motoru, merkezi kontrol ünitesi, batarya yönetim sistemi, menzil uzatıcı, aktif sürüş ve sürüş destek sistemleri geliştirilmesi için araştırmalar yapan TÜBİTAK, CES 2017’de geleceğin otomobili olarak tanıtılacak aracın geliştirilmesi aşamalarında yer aldı.

http://www.rinspeed.eu

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.