Yüksek Hızlı Tren üretimi için çalışmalar başladı

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yüzde 100 yerli otomobil hayalinden önce, tamamen yerli Yüksek Hızlı Tren (YHT) üretimi için çalışmalar başladı.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yüzde 100 yerli otomobil hayalinden önce, tamamen yerli Yüksek Hızlı Tren (YHT) üretimi için çalışmalar başladı.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, 2023 yılına kadar önümüzdeki 10 yıllık süreç içinde bütün parçaları yerli tren seti oluşturmayı hedeflediklerini açıkladı.

TÜRKİYE Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yüzde 100 yerli otomobil hayalinden önce, tamamen yerli Yüksek Hızlı Tren (YHT) üretmek için koları sıvadı. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, 2023 yılına kadar önümüzdeki 10 yıllık süreç içinde bütün parçaları yerli tren seti oluşturmayı hedeflediklerini açıkladı. 2009 yılında Yüksek Hızlı Tren’de dünyada ilk 8’e giren TCDD’nin, demiryolu endüstrisinde de ilk 10’a girmeyi planladığını belirten Karaman, 10 yılda 25 milyar dolarlık yerli üretim ihtiyacını karşılamak için çaba sarfettiklerini bildirdi.

https://www.turasas.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.