Zigana F, jandarmanın yeni silahı

Jandarma Genel Komutanlığı’nın gerçekleştirdiği Tabanca Alım İhalesi’ni Zigana F modeli ile TİSAŞ kazandı.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Jandarma Genel Komutanlığı’nın gerçekleştirdiği 9×19 mm Tabanca Alım İhalesi’ni Zigana F modeli ile TİSAŞ Trabzon Silah Sanayi A.Ş. kazandı. Toplam dört yerli firmanın katıldığı ihalenin tüm test aşamalarını başarıyla geçen tek firma olan TİSAŞ, Zigana F modeli ile Jandarma Genel Komutanlığı’nın tercihi oldu.

Ziagana F modeli ile tabanca işlerlik kontrol testi, tetik kuvveti kontrol testi, yüksek basınçlı atış testi, fonksiyonel atış testi, mermi hızı kontrol testi, parça değişilebilirlik testi, dağılım testi, zorlaştırılmış atış testi, 55 derece sıcak ve -33 derece soğuk şartlandırma atış testi, ömür mukavemet atış testi, düşme testi ve tuz testilerini geçen ve ihaleye giren rakiplerine göre fark oluşturan Tisaş, ihaleye konu olan Zigana F marka tabancalarını, 10 Kasım 2015 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı’na teslim etti.

http://www.trabzonsilah.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.