Arçelik Neo, Çamaşır Makinesinde Yapay Zeka Devrimi

Arçelik Neo, yapay zeka destekli teknolojileriyle çamaşır yıkamaya dair ezberleri bozuyor.

Arçelik - 10120 Neo Çamaşır Makinesi - Yapay Zeka

Arçelik’in yeni çamaşır makinesi serisi Neo, çarpıcı tasarımı, yepyeni arayüzü ve yapay zeka destekli teknolojileriyle çamaşır yıkamaya dair ezberleri bozuyor.

Neo, çamaşırlarınızın ihtiyacına göre otomatik olarak su, deterjan ve program ayarlarını optimize ederek hem zamandan hem enerjiden hem de çevreden tasarruf sağlıyor.

Neo’nun en dikkat çeken özelliklerinden biri OtoDoz Teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde Neo, çamaşır makinesine konulan çamaşırın tekstil tipini, yük miktarını ve kir seviyesini otomatik olarak belirleyip doğru deterjan miktarını 20 yıkamaya kadar otomatik olarak ayarlıyor. Böylece çamaşırlarınız sadece ihtiyacı kadar otomatik dozda sıvı deterjan ve yumuşatıcı kullanıyor.

Neo’nun bir diğer yeniliği ise Optimix fonksiyonu. Bu fonksiyon, program seçme karışıklığına son veriyor. Hassas, hızlı ve yoğun programlardan birini seçmeniz ve sonrasını Optimix fonksiyonuna bırakmanız yeterli. Optimix fonksiyonu, su tüketimini, program süresini ve deterjan miktarını optimize ediyor.

Arçelik Neo’nun bir başka çevre dostu teknolojisi ise AQUATouch. AQUATouch Teknolojisi, A enerji sınıfından %10 daha fazla enerji tasarrufu sağlayarak hem cebinize hem de gezegenimize iyi geliyor. AQUATouch, özel kanat sistemiyle suyun gücünü kullanarak çamaşırlarınızı yarı zamanda 2 kat hassas yıkar. Böylece çamaşırlarınız daha az su, deterjan ve enerji harcayarak daha temiz ve korunaklı olur. AQUATouch Teknolojisi ile çamaşır yıkamak artık çok kolay ve ekonomik.

Neo, aynı zamanda internet bağlantılı bir akıllı çamaşır makinesi. HomeWhiz Teknolojisi ile evdeki akıllı beyaz eşyalarınızı Wi-Fi aracılığıyla internete erişebildiğiniz her yerden kontrol etmek çok kolay. Akıllı cep telefonu veya tabletlerinizden Kablosuz Ağ Bağlantısı olan beyaz eşyalarınızı Homewhiz uygulamanız üzerinden çalıştırmanız ve güncel durumları hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün.

Neo, ayrıca çevre dostu bir çamaşır makinesi. A enerji sınıfından %10 daha fazla enerji tasarrufu sağlayan Aquatouch Teknolojisi, özel kanat sistemiyle suyun gücünü kullanarak çamaşırlarınızı yarı zamanda 2 kat hassas yıkıyor. Neo’nun %32’ye kadar karbon salınımını azalttığı ve ağırlığının %24’ünün geri dönüştürülmüş malzemeden oluştuğu da belirtiliyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.