ASELFLIR-500 ile Donatılan Akıncı SİHA, Albatros-T’yi Başarıyla İmha Etti

AKINCI İHA ASELFLIR-500 ile, MAM-T ve MAM-L akıllı mühimmatlarını kullanarak Albatros-T tipi bir deniz aracını başarıyla imha etti.

Baykar Akıncı SİHA’ya ASELFLIR-500 entegre edildi, ASELFLIR-500 elektro-optik sistemle entegre edilen AKINCI İHA, MAM-T ve MAM-L akıllı mühimmatlarını kullanarak Albatros-T tipi bir deniz aracını başarıyla imha etti.

Bu test, Akıncı’nın ASELFLIR-500 kullanarak hassas hedefleme ve uzun menzilli görev kabiliyetlerini bir kez daha kanıtladı. ASELFLIR-500 sistemi, gece ve gündüz koşullarında yüksek çözünürlüklü görüntüleme ve hedef takibi sağlayarak, İHA’nın operasyonel etkinliğini artırıyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.