ASELSAN ASELFLIR 500 Takılan Bayraktar TB2’den Hassas Vuruş Kabiliyeti

ASELSAN ASELFLIR 500 entegre edilen Bayraktar TB2 sabit ve hareketli hedefleri yüksek hassasiyetle imha etti.

Türk savunma sanayisi, son teknoloji ürünü insansız hava araçları (İHA) ve akıllı mühimmatlarla dünya çapında dikkat çekmeye devam ediyor. ASELSAN ASELFLIR 500 entegre edilen Bayraktar TB2 sabit ve hareketli hedefleri yüksek hassasiyetle imha etti.

Bayraktar TB2 İHA platformu üzerinde entegre edilen ASELSFLIR-500 elektro-optik keşif ve gözetleme sistemi, hedefleri uzaktan tespit ederek, MAM-L ve CİRİT gibi akıllı mühimmatlarla vurulmasını sağlıyor. Bu sistemlerin entegrasyonu, operasyonel esneklik ve vuruş kabiliyetini artırarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modern savaş alanında üstünlük kurmasına olanak tanıyor.

Hareketli insansız hedefler, Bayraktar TB2 üzerindeki ASELSFLIR-500 ile işaretlendikten sonra, MAM-L mühimmatı ile başarıyla vuruldu. Sabit hedefler ise yine ASELSFLIR-500 ile havadan işaretlenip, karadan KMC ve CİRİT mühimmatları ile imha edildi. Bu gelişmiş yetenekler, hedefleri nokta atışıyla yok etme konusunda Türkiye’nin savunma kabiliyetini önemli ölçüde güçlendiriyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.