Karsan, Milano’daki Next Mobility Expo’da Yenilikçi Toplu Ulaşım Çözümlerini Sergiledi!

Toplu ulaşımın geleceği, Karsan’ın Milano’daki Next Mobility Expo’da sergilediği yenilikçi elektrikli ve otonom araçlarla şekilleniyor.

KARSAN, Milano Next Mobility
karsan.com.tr

Karsan, 8-10 Mayıs tarihlerinde Milano’da düzenlenen Next Mobility Expo’da, toplu ulaşımın elektrikli ve otonom araçlara dönüşümünde öncü rol oynayan teknolojik yeniliklerini sergiledi.

Elektrikli, otonom ve hidrojen teknolojilerini bir arada sunarak gövde gösterisi yapan Karsan, İtalya’daki varlığını Karsan Europe liderliğinde KMobility S.R.L. firması ile yaptığı işbirliği ile güçlendirdiğini duyurdu.

Karsan CEO’su Okan Baş, “Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla, İtalya’da elektrikli araç pazarındaki varlığını güçlendirmek adına önemli adımlar attıklarını belirtti. Karsan’ın İtalya’da %13’lük pazar payı ile 3’üncü sırada yer aldığını ve bugüne kadar İtalya’ya 120’nin üzerinde elektrikli araç teslimatı yaptığını, 200 aracın üretimine devam edildiğini ifade etti.

Karsan, müşteriye olan yakınlığını vurgulayarak, “We are, Where You are” ilkesiyle hareket ettiklerini ve İtalya’da açtıkları yeni yedek parça deposu ile parça sevk sürelerini önemli ölçüde kısalttıklarını açıkladı. Yeni yedek parça merkezi ile İtalya içinde 24 saat, adalarda ise 48 saat içinde parça teslimatı gerçekleştirebildiklerini belirtti.

Fuarda sergilenen araçlar arasında, Avrupa pazar lideri e-JEST, hidrojenle çalışan e-ATA HYDROGEN ve dünyanın ilk Seviye-4 Otonom otobüsü Otonom e-ATAK bulunuyor. Karsan, bu modellerle elektrik, hidrojen ve otonom teknolojili mobilite çözümünü aynı çatı altında sunabilen tek marka olarak dikkat çekti.

Karsan, ADASTEC işbirliğiyle geliştirilen “Platooning” ve “Remote Driving” özelliklerini Otonom e-ATAK aracında devreye alarak, birden fazla Otonom e-ATAK’ın yoğun saatlerde büyük körüklü bir otobüs gibi hareket edebilmesini sağlıyor. Bu yenilikler, operatörler için maliyet ve enerji tasarrufu sağlarken, otonom araçların beklenmedik durumlarda uzaktan kontrol edilebilirliğini artırıyor.

Karsan, İtalya’da büyümeye devam ediyor ve elektrikli toplu ulaşım pazarında güçlenerek büyümeye odaklanıyor. Karsan’ın İtalya’daki başarısı, sadece teknolojik yeniliklerle değil, müşteri odaklı yaklaşımı ve hızlı servis ağı ile de pekiştiriliyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.