Milli Muharip Uçak KAAN İkinci Test Uçuşunu Gerçekleştirdi

Milli Muharip Uçak KAAN, bugün sabah saatlerinde ikinci test uçuşunu gerçekleştirdi.

Türkiye’nin havacılık ve savunma sanayisindeki en önemli adımlarından biri olan Milli Muharip Uçak KAAN, bugün sabah saatlerinde ikinci test uçuşunu gerçekleştirdi.

İlk uçuşunu 21 Şubat’ta başarıyla tamamlayan KAAN, bu sabah 08.46’da pistten havalanarak 14 dakika boyunca havada kaldı ve 10 bin feet (yaklaşık 3 kilometre) irtifaya ulaşarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, KAAN’ın bu uçuşu sırasında 230 knot (yaklaşık 426 km/saat) hıza ulaştığı belirtildi. Bu başarılı uçuş, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin milli teknoloji hamlesinin simgelerinden biri haline gelen KAAN Projesi’nin ne kadar ileri bir seviyede olduğunu gösteriyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.